Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Kein größerer Schaden kann einer Nation zugefügt werden, als wenn man ihr den Nationalcharakter, die Eigenheit ihres Geistes und ihrer Sprache nimmt." Immanuel Kant
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Slovakijos patirtis Lietuvai
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Linas Kondratas
Posted 2009-09-30 17:03 (#69350 - in reply to #69345)
Subject: RE: V.Landsbergis numovė kelnes istorikams!


Elite Veteran

Posts: 954
50020020050
Vienu atveju buvo ginčytinos teritorijos, militariškai kontroliuojamos nepripažintos valstybės, užėmimas, kitu atveju - plėšikiškas pilnai pripažintos Lenkijai ir neginčijamos teritorijos užėmimas(turiu galvoje netgi ne Vilniaus kraštą o kitas Rytų teritorijas).  


Šiaip tai Lietuva su Lenkija buvo pasirašę taikos sutartį ir pagal ją Vilnių pripažino Lietuvai kiek aš pamenu. O Želigovskis suvaidino maištą, kad nekristų dėmė ant pačios Lenkijos. Ar ne taip? Ir kodėl tai jums nepanašu į Lenkijos užpuolimą? 


Lietuva ir Lenkija buvo pasirašiusios paliaubų sutartį, kuri teritorinių klausimų nesprendė, tik tiek, kad Vilnius(kurio priklausomybės Lietuvai Lenkija nepripažino) pagal ją liko Lietuvos karinėje kontrolėje. Taigi Lenkija sulaužė tiktai paliaubas, tai nepalyginamai lengvesnis dalykas, negu atvira ir neišprovokuota agresija kaip 1939.

Vienu atveju rinkimų organizacija nebuvo patenkinama, bet visgi jie nebuvo vien tik farsas, kitu atveju - apie rinkimus iš viso geriau nekalbėti - sovietinis teatras rinkimų vardo nenusipelno. 


Rinkimai nebuvo farsas? Jūs čia rimtai? Gal dar ir agitaciją lietuviai vykdyti galėjo pasakysite? 


Nebuvo farsas ta prasme, kad atspindėjo bent jau lenkiškosios Vilnijos gyventojų dalies siekius. Jie tikrai ėjo, balsavo, išrinko. Lietuviai, kiek žinau, boikotavo. Nežinau, ar dėl to, kad jiems trukdyta agitaciją vesti, ar dėl to, kad dalyvaudami nesitikėjo ką laimėti(nes lietuvių Vilnijoje visgi buvo mažuma, o boikotuojant galima mesti šešėlį ant rinkimų teisėtumo), ar dėl to, kad iš viso nenorėjo tų rinkimų ir pačios Vidurio Lietuvos pripažinti teisėtais.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software