Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Kaip ir Gyvenimo logikos partiją, Reformų partiją galima laikyti "vilnietiškomis" marginalijomis, kurie nuo "kaunietiškų", dažniausiai propaguojančių nacionalizmą, skiriasi potraukiu tiesiog nusišnekėti." Vitalijus Kanapeckas, "OMNI laikas" (2002)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Slovakijos patirtis Lietuvai
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Žygeivis
Posted 2009-10-10 16:55 (#69997 - in reply to #68847)
Subject: RE: Slovakijos patirtis LietuvaiExtreme Veteran

Posts: 515
500105
Location: Ignalina
Lietuvių nutautinimas ir nutautėjimas 20 amžiuje

Mano protėviai ir giminaičiai iš tėvo pusės buvo šiokios tokios bajoriškos ("šlėktiškos") kilmės, ir todėl visada gana jautriai reaguodavo į tai, kada kiti lenkomanai "šliachtos" reguliariai teigdavo, jog tikru šlėkta gali būti tik lenkiškai kalbantys, o ne "paganska" ir "cholopska" "litewska" kalba.

O kunigai iš sakyklų bei tikybos pamokose vaikams aiškindavo, jog dievas nesupranta "poganska" kalbą - tikras katalikas turi kalbėti lenkiškai (mano tėvas ir jo giminaičiai patys tai ne kartą girdėjo lenkiškoje mokykloje - iki karo).

Beje, iš trijų grynai lietuviškų bajoriškų giminių, gyvenusių mūsų kaime, dvi giminės po karo išvažiavo į Lenkiją. Bet ne todėl, kad buvo tikri lenkai (jaunesni jų vaikai net lenkiškai nemokėjo - namie jie juk kalbėdavo lietuviškai, o karo metu mokėsi lietuviškoje mokykloje), o todėl, kad bėgo nuo rusų. Deja, jų vaikai jau visiškai nebemoka lietuviškai ir save jau laiko "grynais lenkais" - buvo atvažiavę keletą kartų į svečius.

Lygiai taip pat mano žmonos giminės (o ji kilusi iš pačių tikrųjų mažlietuvių nuo Tilžės ir Rambyno), kurių seneliai lietuviai beveik visi po karo išvažiavo į Vakarų Vokietiją, irgi save jau laiko vokiečiais ir lietuviškai visiškai nebemoka.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software