Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Dar ir šiandien mes mėgstame pasididžiuoti garsiąja lietuviška tolerancija, kuri betgi pražudė imperiją ir vos nepražudė pačios tautos." Vytautas Alantas (1902 - 1990)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Kita mėnulio pusė – partizanų kova su kolaborantai
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
tikras lietuvis
Posted 2009-09-30 14:15 (#69269 - in reply to #69266)
Subject: Partizanų (ar banditų) kova su kolaborantais?50050050050050050050020020010101010
Sarunas - 2009-09-30 11:05 AM

> Jeigu tie NKVD duomenys yra slapti ir buvo skirti vidiniam NKVD naudojimui, o ne kaip kažkokia propagandinė medžiaga, tai ko gero galima jais daugiau mažiau pasitikėti.

Pvz., agentų-smogikų nužudytų civilių skaičių suskaičiuojame pagal turimus NKVD dokumentus. Tačiau praktiškai visi tie dokumentai atsirado, kai vieni nkvdistai skundė kitus, o ne sistemingai fiksuojant tiek ir tiek nukauta partizanų, tiek ir tiek civilių. Kitaip tariant, net jei visi tokie dokumentai (ar jų kopijos) liko Lietuvos archyvuose, mes vis tiek turime neaiškią statistiką, ką pripažįsta ir pats Pocius "Remiantis dokumentine medžiaga taip pat galima suskaičiuoti, kad specialiosios grupės nužudė apie 60 ryšininkų, rėmėjų ir civilių gyventojų. Tai - tik žinomi faktai, o iš tikro neginkluotų gyventojų galėjo žūti kelis kartus daugiau. Daugumą šių aukų MGB priskirdavo prie nukautų “banditų”." (http://www.genocid.lt/Leidyba/1/mindaugas_pocius_mvd.htm). "Galėjo kelis kartus", galėjo gal ir keliolika, o toli siekianti išvada, kad tai, jog civilių šeimų žudynes vykdydavo partizanus vaizduojantys MGB specialiųjų grupių agentai yra mitas, daroma. Nors net iš jo tyrimų duomenų sektų, jog kai kurias tokias žudynes visgi agentai smogikai iš tikro įvykdė. 
Galėjo ir taip būti - tas, kurispradeda žudyti, tam jokių ribų nebėra. Bet, gaila, kad taip vėlai, bet padaryta teisinga išvada - pripažinimas: didelė dalis (o gal didžioji?) partizanų (aš juos vadinčiau tiesiog banditais, nes neverti tikro partizano vardo) užsiėmė ne partizanų misija, o žudymu ne priešų, o lietuvių. Štai čia prisiminkime visus tuos įstatymus, kurie baus už "partizanų" šmeižimą. Konservai čia didelio proto neparodė.

Edited by tikras lietuvis 2009-09-30 14:16
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software