Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Nothing fixes a thing so intensely in the memory as the wish to forget it." Michel de Montaigne (1533 - 1592)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Kita mėnulio pusė – partizanų kova su kolaborantai
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
tikras lietuvis
Posted 2009-09-30 14:26 (#69277 - in reply to #69274)
Subject: RE: Kita mėnulio pusė – partizanų kova su kolaborantai50050050050050050050020020010101010
Aštrusis_dantis - 2009-09-30 11:24 AM

Jeigu tie NKVD duomenys yra slapti ir buvo skirti vidiniam NKVD naudojimui, o ne kaip kažkokia propagandinė medžiaga, tai ko gero galima jais daugiau mažiau pasitikėti. 


Pasitikėti sovietiniais dokumentais savęs negerbti. Paimkime tik vieną pavyzdį - Kalniškės mūšį. Jis truko visą dieną, miške ant kalvos įsitvirtinusius partizanus iš lauko išsirikiavę grandine ir šaukdami ura puolė rusai, partizanai atrėmė tris atakas, prieita buvo iki to, kad besibaiginėjant amunicijai vakare jau granatomis gynėsi ir po to randame skaičius, kad nukauta 44 partizanai ir 7 rusų kareiviai... Primenu, kad pazanai buvo puikiai ginkluoti - karas buvo ką tik praėjęs, po mūšio rusai rado 3 besitraukiant paliktus kulkosvaidžius, partizanai buvo ginkluoti automatais, atrėmė tris atakas, prasiveržė iš apsupimo, o rusų nuostoliai pagal oficialią versiją sudarė 7 žuvusius ir 12 sužeistų (jei atmintis neapgauna)... Visi kas nors truputi gaudosi karyboje ar tiesiog visi kam pakanka sveiko proto supranta, kad šie skaičiai yra visiškas briedas. Juo labiau, kad pačiam teko kalbėtis su liūdininku iš to krašto, kuris sakė, kad buvo išvežti 3 dengti sunkvežimiai ir iš jų pro šonus sunkėsi kraujas. Ir tai nebuvo partizanų kūnai, juos sudėjo miestelyje atskirai.
Tai kaip po to galima nekritiškai vertinti sovietinius skaičius? Aš jau nekalbu apie Ukrainos situaciją, kur sovietų "skaičiuotojai" visiškai nušoko nuo bet kokio proto ir rašo kaip iš vienos pusės žuvo virš šimto tūkstančių, o iš kitos apie du tūkstančius... 
Gerai. Vienas pavyzdys. O daugiau galite pateikti?
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software