Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/

[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Mes, lietuviai, esam mįslinga tauta. Mes vis dar savo dvasioje tebesiblaškom tarp buvusių valdovų imperinės pilies ant Gedimino kalno ir susmegusios į žemę vargdienio lūšnos, vis dar nedrįsdami praverti langų ir mesti drąsų žvilgsnį į Lietuvos rytojaus viziją." Vytautas Alantas (1902 - 1990)
- (Added by: Tomas Baranauskas)

Kita mėnulio pusė – partizanų kova su kolaborantai
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 

Aštrusis_dantis
Posted 2009-09-30 14:44 (#69287 - in reply to #69283)
Subject: RE: Partizanų (ar banditų) kova su kolaborantais?

Expert

500500200501010
Faktus žino žmonės ir jau seniai juos išsako. 

Jūs gal už save kalbėkite, o ne už visus žmones, nes įpulsite į balą. Partizanai kaip buvo taip ir liks partizanais, o "liaudies gynėjai" sėkmingai užsitarnavo stribų vardą amžiams, kiek teko kalbėtis su kaimo žmonėmis įvairiose Lietuvos vietose stribas iki šiol yra baisiausias įžeidimas kokį gali pasakyti.

Dabar jau pasirodė ir mokslinis darbas, kurį Jūs, matyt, dėl neapsižiūrėjimo, čia paskelbėte, todėl niekur nesidėsitės - turėsite pripažinti, kad miškiniai žudė civilius. 

Tamsta būtumėt juokingas, jei nebūtumėte graudus - straipsnius aš įkėlinėju sąmoningai man įdomiais klausimais. Ir tamsos sovietinis mąstymas su sovietinėmis formuliruotėmis lenda per visus galus. Partizanai žudė koloborantus ir sovietų valdžios pagalbininkus, tai buvo jų teisė, jei nežinote už nekalto civilio nužudymą partizano laukė karo teismas.

O čia ir kyla klausimas - ar tas, kuris kovoja ne su priešu, o žudo tą, kurį turėtų ginti, t.y. lietuvį, yra partizanas ar banditas? Aš linkčiau prie antrosios išvados. 

Jeigu aš nužudysių lietuvį užtvatinusį bobutę matyt irgi neatitiksiu jūsų standartų? Jei partizanai nužudydavo išdaviką, kuris paskundė kaimyną, kad jį išvežtų į sibirą, o pats galėtų jo turto pagrobti tai partizanai turėjo pilną teisę tokį asmenį teisti ir sušaudyti. Karo meto įstatymai yra karo meto įstatymai.
Top of the page Bottom of the page

Frozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software