Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Все в руках Господа, и только История ускользнула из-под Его контроля." Збигнев Ежина
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Kita mėnulio pusė – partizanų kova su kolaborantai
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
viestaras
Posted 2009-09-30 14:57 (#69295 - in reply to #69274)
Subject: KalniškėElite Veteran

Posts: 922
5002002001010
Be abejo tokie skaičiai atrodo nesamonė, kai jus viską įsivaizsuojate "Priešas prie vartų" stiliumį-
miške ant kalvos įsitvirtinusius partizanus iš lauko išsirikiavę grandine ir šaukdami ura puolė rusai, partizanai atrėmė tris atakas,  

Tik bėda, kad taip nebuvo.
16 val. 00 min., šukuojant mišką, 1-asis batalionas aukštumoje 2 km į pietryčius nuo Krasnianų aptiko nenustatyto žmonių skaičiaus gaują, kuri, pastebėjusi mūsų karius ir pajutusi, kad yra blokuota, aukštumoje užėmė žiedinę gynybą ir į aukštumos link judančius dalinius atidengė intensyvią ugnį iš sunkiųjų, rankinių kulkosvaidžių, automatų ir šautuvų.
Nusprendžiau: 1-ojo ir 2-ojo bataliono daliniais su manevrinės grupės šaulių būriu aukštumą apsupti. Siekiant sudaryti tankų apsupties žiedą, 2-ojo bataliono užkardas nuimti. 2-ojo bataliono užkardoms judėti link aukštumos sektoriais, palaikyti tarp savęs vizualinį ir ugnies ryšį, neleidžiant iš miško masyvo išveržti gaujai ir pavieniams banditams. 19 val. 00 min., spausdami apsupties žiedą, daliniai susitelkė prie aukštumos.
Banditai, pajutę savo padėties beviltiškumą ir pasmerktumą, sunkiųjų ir rankinių kulkosvaidžių dengiami, tris kartus bandė išsiveržti iš apsupties, bet atsimušdami į užkardų pasipriešinimą ugnimi patirdavo nuostolių ir grįždavo atgal į aukštumą. Kartu su intensyvia šautuvų-kulkosvaidžių ugnimi gauja intensyviai naudojo granatas, kurių metimai dėl stačių aukštumos šlaitų (iki 60°) siekdavo 60-70 m.
Matydamas, kad esant tokiam priešininko pasipriešinimui atakuojantys daliniai patirs didelių nuostolių, įsakiau: trims sunkiesiems kulkosvaidžiams, išsidėsčiusiems skirtingose aukštumos pusėse, nuslopinti pagrindines priešininko pasipriešinimo priemones - sunkiuosius ir rankinius kulkosvaidžius, ypatingai trukdantiems judėjimui, ugnimi prašukuoti medžių viršūnes, kuriose sėdėjo "gegutės". Siekiant palaužti besipriešinančių moralinę dvasią atidengti į aukštumą sutelktą salvėmis ugnį.
Ir kai po vieną valandą trukusios ugnies parengties priešininko pasipriešinimas pastebimai nusilpo, įsakiau: 9-osios užkardos pajėgomis atakuoti priešininką. Tam, kad išvengtų nuostolių išsisklaidžiusi smulkiomis grupėmis po 10-15 žmonių iš rytinės, vakarinės ir šiaurinės pusių (pietinis šlaitas liko atviras tam atvejui, jei gauja, neišlaikiusi atakos, mestųsi į pietinį šlaitą, kurios papėdėje tuo laiku buvo sutelktos pagrindinės mūsų pajėgos), 9-oji užkarda pradėjo judėti į aukštumą.
Banditai, sumažinę savo aktyvumą ir patyrę nuostolių vienos valandos apšaudymo metu, nesugebėjo atkakliai pasipriešinti į aukštumą judančioms šturmo grupėms. Ir kai šturmo grupės įsiveržė į aukštumą, banditai, apimti panikos, netvarkingai atsišaudydami, palikdami žuvusiuosius, mesdami sunkiuosius ginklus ir vežimus, pradėjo trauktis pietų kryptimi (nes iš pietų pusės šturmo grupių nebuvo), kur pateko į stiprią šautuvų ugnį. Mūšis truko 20 minučių. 

http://antraspasaulinis.net/e107_plugins/content/content.php?conten...

Edited by viestaras 2009-09-30 15:01
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software