Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Политика на семьдесят, а, может, и восемьдесят процентов - это дискуссия на тему истории." Юлиуш Мерошевский
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Kita mėnulio pusė – partizanų kova su kolaborantai
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
tikras lietuvis
Posted 2009-09-30 15:00 (#69297 - in reply to #69287)
Subject: RE: Partizanų (ar banditų) kova su kolaborantais?50050050050050050050020020010101010
Aštrusis_dantis - 2009-09-30 11:44 AM

Faktus žino žmonės ir jau seniai juos išsako. 


Jūs gal už save kalbėkite, o ne už visus žmones, nes įpulsite į balą. Partizanai kaip buvo taip ir liks partizanais, o "liaudies gynėjai" sėkmingai užsitarnavo stribų vardą amžiams, kiek teko kalbėtis su kaimo žmonėmis įvairiose Lietuvos vietose stribas iki šiol yra baisiausias įžeidimas kokį gali pasakyti.

Dabar jau pasirodė ir mokslinis darbas, kurį Jūs, matyt, dėl neapsižiūrėjimo, čia paskelbėte, todėl niekur nesidėsitės - turėsite pripažinti, kad miškiniai žudė civilius. 


Tamsta būtumėt juokingas, jei nebūtumėte graudus - straipsnius aš įkėlinėju sąmoningai man įdomiais klausimais. Ir tamsos sovietinis mąstymas su sovietinėmis formuliruotėmis lenda per visus galus. Partizanai žudė koloborantus ir sovietų valdžios pagalbininkus, tai buvo jų teisė, jei nežinote už nekalto civilio nužudymą partizano laukė karo teismas.

O čia ir kyla klausimas - ar tas, kuris kovoja ne su priešu, o žudo tą, kurį turėtų ginti, t.y. lietuvį, yra partizanas ar banditas? Aš linkčiau prie antrosios išvados. 


Jeigu aš nužudysių lietuvį užtvatinusį bobutę matyt irgi neatitiksiu jūsų standartų? Jei partizanai nužudydavo išdaviką, kuris paskundė kaimyną, kad jį išvežtų į sibirą, o pats galėtų jo turto pagrobti tai partizanai turėjo pilną teisę tokį asmenį teisti ir sušaudyti. Karo meto įstatymai yra karo meto įstatymai. 

1. Faktus dėsto tame laike gyvenę - taigi vėl nepataikėte;
2. kalba eina apie tai, kad Jūsų pamąstymai čia nieko nebereiškia - minimas mokslinis darbas pateikia faktus (nebandykite sukti į šoną);
3. kartoju - mokslinis darbas įrodo, kad miškiniai žudė civilius. O kadangi jie neturėjo valdžios įgalinimų ir nebuvo valdžia, tai neturėjo teisės nei bausti, nei žudyti.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software