Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Желание нравиться своему веку часто бывает поводом к тому, чтобы не нравиться потомству." Пьер Мариво
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Kita mėnulio pusė – partizanų kova su kolaborantai
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Aštrusis_dantis
Posted 2009-09-30 17:08 (#69351 - in reply to #69346)
Subject: RE: Kalniškė


Expert

Posts: 1270
500500200501010
Viešpatie apsaugok. Vieno "apšviestojo" per akys. Tiesiog nerandu kaip dar pavadinti istorijas, kuriose burys kaimiečiu batalionais šienauja reguliariuosius NKVD dalinius. 


Tik nereikia skambių, bet tuščių frazių - ši vieta jau užimta , kaip ten bebūtų, bet du batalionai juos įveikinėjo visą dieną. Ir vėl grįžtame prie to paties - jūsų tas supriešinimas kaimiečiai/kariuomenė labai abejotinas - didžioji lietuvių dalis tuo metu buvo kaimiečiais ir juos taip pat sėkmingai mobilizuodavo į kariuomėnę, jie ėjo savanoriais ir t.t. Šiaip tai dar iki karo didžioji dalis Lietuvos vyrų buvo rankoje ir ginklus laikiusi ir šaudžiusi.

Keliu savaičių ar menesio apmokymai, praeiti prieš penkmetį. Didelė patirtis. 


Ir plaukti, ir dviračiu važiuoti, ir t.t. užtenka išmokti vieną kartą.

Ne mobilizacija, o savanorių šaukimas. Ir tarnyba rinktinėję davė daugiau žygiavimo ir budėjimo policijoje patirties. Be to- ar tokių buvo Kalniškėje?
http://www.antraspasaulinis.net/e107_plugins/content/content.php?co...

Esmės tai nekeičia - jūs gal iš pavardžių įskaitėte partizanų amžių ir tai buvo jie praėję apmokymą ar ne?

Tačiau niekaipnesuvokiu iš kur eilinis lietuvis galėjo turėti profesionalaus kario įgudžių, ir dar tokių, kad tiesiog į šipulius daužytu profesionalius dalinius ( kuriuose buvo nemažai frontininku ). Partizaninei taktikai gal reguliariojo kario įgudžių ir nereikia, bet čia ne tas atvėjis- kaip karo pradžioje dažnai pasitaikydavo, partizanų daliniams vadovaujantis karininkai elgdavosi pagal karo mokyklos vadovėlius- šiuo atvėjų Neifaltas bandė suorganizuoti žiedinę gynybą. Iš (beveik) neapmokytų naujokų, be jokių isitvirtinimų (nors mitas sako kitaip). Gavosi, kas ir turėjo gautis. 


Dėl įsitvirtinimo nebuvimo vėlgi jūsų nuomonė niekuo neparemta, nes likęs gyvas partizanas aiškiai sako, kad buvo iš anksto paruoštos pozicijos, suskirstyta skyriais, paruošti kulkosvaidžiai. Jeigu Adomaičio porininkas dar spėjo nubėgti pas žmoną ir grįžti (primenu nubėgo tada kai partizanai sužinojo, kad rusai supa apylinkę) tai vaizdas visiškai nesutampa su ataskaitos nupieštuoju. Ir naujokai ne naujokai, bet, kad kulkosvaidžius puolanti kariuomenė netektų viso 3 kareivių (priminsime pagal ataskaitą vienas žuvo dar pamiškėje) atrodo labai neįtikinamai. Juo labiau, kad ta pati ataskaita kalba ir apie gegutes medžiuose ir apie stipriai tukdžiusią judėjimui sunkiųjų kulkosvaidžių ugnį.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software