Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Mes, lietuviai, esam mįslinga tauta. Mes vis dar savo dvasioje tebesiblaškom tarp buvusių valdovų imperinės pilies ant Gedimino kalno ir susmegusios į žemę vargdienio lūšnos, vis dar nedrįsdami praverti langų ir mesti drąsų žvilgsnį į Lietuvos rytojaus viziją." Vytautas Alantas (1902 - 1990)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Kita mėnulio pusė – partizanų kova su kolaborantai
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Sarunas
Posted 2009-09-30 19:33 (#69365 - in reply to #69358)
Subject: RE: Kalniškė


Elite Veteran

Posts: 1039
5005001010105
> Tiek 400, tiek 700- iš fantastikos srities. Jeigu tiek nukauta, tai kiek sužeista? Gaunasi kad visas 220 pulkas buvo sumaltas kautynėse. Kaip jus tą nuslėpsit? Čia fantastika.

Iki galo nepaskaitėte mano žinutės. Su tuo, kad 400 žuvusių tam mūšy pasieniečių (iš ~700? dalyvavusių) atrodo nerealiai dideli nuostoliai aš jau rašiau. Tačiau 4 žuvę irgi išrodo itin įtartinai.

> Aha. Parašom raportą, divizijos (tarkim) operatyviniam skyriui kad kautynėse prarasta 11 karių, o mobilizaciam skyriui- kad reikia 700 naujų vyrų?

Na kam taip žiauriai. Raporte rašome, kad žuvo 4. Paskui dar 10 nurašome autoavarijai, dar 10 mirė nuo žaizdų ir dar 20 pasimirė nuo kokios nors vidurių šiltinės ir pan.

> Šitas "tarkime", "nei jūs nei aš nežinome", "gal" man pasirodė tiesiog kaip speliojimai iš didelio noro- o gal įmanoma, kad buvo taip, kaip gražiau dkamba? Ne. Neįmanoma.

Įmanoma ir, panašu, kad taip ir buvo. Pvz., "P. Vetrovo divizijos 25-asis pulkas iki 1946 m. sausio 30 d. išsiuntė 204 pranešimus žuvusiųjų artimiesiems, o iki metų pabaigos – dar 39, bet oficialiose ataskaitose nurodytas žuvusių šio pulko enkavėdistų skaičius nesudarė nė trečdalio minėtųjų skaičių. "
< http://www.genocid.lt/Leidyba/1/arvydas.htm >
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software