Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Все исторические законы имеют свой срок давности." Мария фон Эбнер-Эшенбах
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Kita mėnulio pusė – partizanų kova su kolaborantai
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Sarunas
Posted 2009-10-01 11:05 (#69420 - in reply to #69415)
Subject: RE: Kalniškė


Elite Veteran

Posts: 1039
5005001010105
> Ir taip pusmetį gal 200 žmonių "užlyginsim". Bet- per daug taip rašinėti irgi negalima: iškart patrauksi demėsi- ko čia pas tavę pusebataliono per savaitę nuo kruvinosios numirė? Ko į divizijos ligoninę nesikreipei? Kodėl nepranešei, kai tik liga prasidėjo? Kas čia per nelaimingi atsitikimai, kad po savaitę po pusę kuopos iš rikuotės išeina? Taigi, tokių nuostolių "išlyginimas"- lėtas ir sunkus procesas. O tau bent kada gali duoti kovinę užduoti. Oficialiai pas tavę- visas pulkas. Pagal kalibrą užduoti ir duos. Kaip tada suktis? O jeigu koks viršininkas šalia prasisuks? Arba iš tiekimo kas nors ką pastebės? Jeigu pulko vado pavaduotojas nori tavo vietos ir liežuvį kyštelės? Jeigu asmeninis "angelas sargas"? etc., etc., etc.

Pagal Anušausko citatą išeitų, kad Vetrovo divizijos 25-ojo pulko vadovybė per du metus galėjo "užlyginti" >160 karių žūčių. Didesnė dalis jų tenka 1945 m. (>120). Gal ir ne visai tiek kiek norite, tačiau ne taip jau ir mažai. Beje, atkreipkite dėmesį ir į santykinius rodiklius, į oficialius raportus nepateko daugiau nei du trečdaliai žūčių.

> Kam visą tai? Supylei pulką grandininei atakoi-pažemins, žvaigždutę nuplėš ir išsius kuopos vadų į Čečeniją. O jei su tokiu "bajerių" pagaus?
Nuo čečėno kulkos gal lengviau išsisukt negu nuo čekisto?

Čečėnija tuo metu buvo be čečėnų, beje. O šiaip, aišku, kad bent jau kai kuriuose NKVD daliniuose oficialiose ataskaitose pateikiami nuostoliai buvo ženkliai mažinami. Tokius tad mes turim duomenis, o kas už tai realiai grėsė ir ar kas nors už tokius dalykus iš NKVD karininkų tuo metu nukentėjo bent jau aš neturiu duomenų. Spėju, kad jūs irgi.

>> Įmanoma ir, panašu, kad taip ir buvo. Pvz., "P. Vetrovo divizijos 25-asis pulkas iki 1946 m. sausio 30 d. išsiuntė 204 pranešimus žuvusiųjų artimiesiems, o iki metų pabaigos – dar 39, bet oficialiose ataskaitose nurodytas žuvusių šio pulko enkavėdistų skaičius nesudarė nė trečdalio minėtųjų skaičių. "

> Vat mūsų aptariamas raportas ir nepapuola į oficialių ataskaitų kategoriją- tuo metų tai buvo slaptas dokumentas, karinio dalinio vado raportas savo tiesioginiam viršininkui.

Anušausko minimos aficialios ataskaitos irgi buvo slapti dokumentai - raportai kažkokiems tai aukščiau esantiems viršininkams, o ne suvestinės spaudai. Tad puikiausiai papuola viskas į tą pačią kategoriją. Jums reikėjo kokių nors įrodymų, kad raportą parašęs pasieniečių karininkas galėjo sumažinti saviškių nuostolius. Pateikta Anušausko citata apie didelį nesutapimą tarp išsiųstų pranešimų apie kareivio mirtį skaičiaus ir oficialiose ataskaitose nurodyto žuvusių kareivių skaičiaus parodo, kad tokia praktika gyvavo.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software