Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Mes, lietuviai, esam mįslinga tauta. Mes vis dar savo dvasioje tebesiblaškom tarp buvusių valdovų imperinės pilies ant Gedimino kalno ir susmegusios į žemę vargdienio lūšnos, vis dar nedrįsdami praverti langų ir mesti drąsų žvilgsnį į Lietuvos rytojaus viziją." Vytautas Alantas (1902 - 1990)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Kita mėnulio pusė – partizanų kova su kolaborantai
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Sarunas
Posted 2009-10-01 11:20 (#69421 - in reply to #69403)
Subject: RE: Kalniškė


Elite Veteran

Posts: 1039
5005001010105
> Ar tie dokumentai yra sufalsifikuoti? Teoriškai įmanoma, bet ar įmanoma versija, kad kažkas falsifikavo dokumentus tikintis, kad jų kažkada sugalvos ieškoti kažkoks išprotėjęs labusas???

Niekas ir neteigia, kad jūsų rastas dokumentas yra falsifikatas. Esate iš tikro pasišventęs istorijos mėgėjas, radote šaltinį, kuriame aprašomas Kalniškės mūšis praėjus labai nedaug laiko po to mūšio.

> Ar patikimi duomenys raporte? Teoriškai įmanoma, kad tie duomenys yra sumažinti, tačiau žuvusiųjų skaičius atitinka duomenis, patekiamus kituose to pulko dokumentuose - ataskaitose. Beje pulko byloje yra ne tik žuvusiųjų sąrašas, bet ir jų palaidojimo vietų schemos. Be to lyginant mūšio aprašymą raporte ir mūšio liudininkų prisiminimus, pateikiami faktai iš esmės sutampa. Visa tai leidžia laikyti tuos dokumentus pakankamai patikimais.
Ir netgi jei manysime, kad pulko vadas kažkokiu būdu sumažino dokumentuose nurodomus patirtus nuostolius, faktiški nuostoliai nuo nurodomų galėjo skirtis kartais, bet jokiu būdu ne dešimtimis, o juolab ne šimtais kartų. 400 žuvusių baudėjų yra tik mitas ir laikas būtų jo atsisakyti, kad ir kaip skaudu būtų.

Pasikartosiu "P. Vetrovo divizijos 25-asis pulkas iki 1946 m. sausio 30 d. išsiuntė 204 pranešimus žuvusiųjų artimiesiems, o iki metų pabaigos – dar 39, bet oficialiose ataskaitose nurodytas žuvusių šio pulko enkavėdistų skaičius nesudarė nė trečdalio minėtųjų skaičių. " < http://www.genocid.lt/Leidyba/1/arvydas.htm

Kitaip tariant, keli šimtai žuvusių pasieniečių iš tikro legenda. Tačiau, kaip rodo pateikta citata, nuostolių mažinimo oficialiuose dokumentuose praktika, egzistavo (bent jau kai kuriuose NKVD daliniuose). Pagal Anušausko pateiktus duomenis išeina, kad 1945-1946 m. į oficialias ataskaitas nepakliuvo >160 kareivių mirčių (tame tarpe 1945 m. >120). O jei pagal santykinius rodiklius, tai daugiau nei du trečdaliai.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software