Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/

[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "The palest ink is better than the best memory." Chinese Proverb
- (Added by: Tomas Baranauskas)

Kita mėnulio pusė – partizanų kova su kolaborantai
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 

Arvydas
Posted 2009-10-01 23:10 (#69436 - in reply to #69431)
Subject: RE: Kalniškė

Regular

5010105
Bet kuriuo nežinau ar jus būtų įleidę patį asmeniškai knistis archyvuose 
Kiek teko bendrauti su kolegomis Rusijoje, jie visi kaip vienas teigia, kad Rusijos valstybinio karinio archyvo skaitykloje užsieniečių būna daugiau, nei Rusijos piliečių. Kiek didesnė problema patekti į Gynybos ministerijos centrinį archyvą, tačiau ir tai padaryti įmanoma. Tikrai nebandžiau patekti nei į vieną, nei kitą, bet per tarpininkus ir iš vieno, ir iš kito archyvo man reikalingų dokumentų kopijas esu gavęs.
be to, kaip suprantu, jūs pats ir finansavote šią paiešką.  
Taip, iš pradžių finansavau aš. Išduosiu nedidelę paslaptį - prieš beveik metus svetainėje antraspasaulinis.net šia tema buvo pakankami karšta (bet tuo pačiu itin korektiška) diskusija su kolega Vembras. Aš neatsargiai leptelėjau, kad dokumentų kopijas būtų galima gauti, bet reikia finansavimo. Kolega Vembras taip pat neatsargiai pažadėjotas paieškų išlaidas kompensuoti. Ir vienas, ir kitas turėjo savo neatsargiai lepteltus pažadus tesėti. Kiek kainavo? Nei itin daug, nei itin mažai, tegul tai lieka nedidelė mūsų paslaptis.
Sutinku, kad tiriamo laikotarpio pradžia - svarbi informacija. Iš teksto konteksto man visgi atrodo, kad turimas omenyje tas pats laikotarpis.  
Kuris laikotarpis tas pats? Kada to laikotarpio pradžia? 1945 sausio pirma? 1944 metų ruduo, kai divizija atvyko į Lietuvą? Ar dar kokia kita data?
Būtų labai įdomu sužinoti tyrimo rezultatus. 
Tikrai nepažadu tą tyrimą atlikti. Tam turėčiau "persikvalifikuoti" į pokaro istorijos tyrinėjimą. Man gi kur kas įdomesnis kitas laikotarpis - koviniai veiksmai Lietuvoje 1941 metų birželio mėnesį.

Top of the page Bottom of the page

Frozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software