Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/

[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Все в руках Господа, и только История ускользнула из-под Его контроля." Збигнев Ежина
- (Added by: Tomas Baranauskas)

Kita mėnulio pusė – partizanų kova su kolaborantai
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 

Airidas
Posted 2009-11-10 00:21 (#71491 - in reply to #71480)
Subject: RE: Miškiniai neturėjo valdžios įgalinimų.

Member

10
tikras lietuvis - 2009-11-09 8:44 PM
Į visus Jūsų klausimus jau seniai čia yra atsakyta. Dėl Jūsų pakartosiu:
1. kas yra kolaborantas? Ar tas, kuris nepaklūsta miškinių diktatui, o iš tos nepaprastos padėties ieško išeities pats? Ar maži vaikai, kuriuos yra nužudę miškiniai, ar šeimų nariai, taip pat visiškai buvę nei prie ko? Tad neginkite banditų - jų miškinių tarpe vis tik buvo. NIEKO NAUJO NEPASAKĖTE.
2. galiu, nes buvo kalbama apie tam tikrus atvejus. VĖLGI JŪS PRAŠOVĖTE PRO ŠALĮ, jaunuoli.
3. neišsigalvokite - miškiniai neturėjo jokių valdžios įgalinimų - jiems žmonės jų nesuteikė.TAD VĖL PRAŠOVĖTE PRO ŠALĮ.
Mano patarimas Jums - daugiau skaitykite, bet galvokite savo galva - nepriimkite visko ką rašo probanditinių elementų gynėjai už tiesą. Tiesiog pabandykite viską pabandyti ant savęs. Įsivaizduokite, kad Jūs tas pokario valstietis, turintis 13 vaikų, ir pas Jus ateina miškinis (dar kiek tai giminaitis) ir reikalauja, kad Jūs eitumėte į mišką. Pagalvoji - o ko man ten? Juk ten - visi buožvaikiai, žydšaudčiai bei kiti, palikti vokiečių su ginklais, ar tiesiog negalintys būti namuose? Be to, kas tada augintų vaikus (pasakoju tikrą atsitikimą)? Paklausėte to miškinio: kas augins mano vaikus? O jis: niekam neįdomu. Pradeda Jus persekioti, Jūs slapstotės, tačiau tai įgrįsta ir darosi nebeįmanoma. Ką daryti? jūs nueinate ir priduodate, po ko visą tą miškinio giminę išgrūda į Sibirą, o miškinio gaują išpyškina. Ir ką? Teisingai - niekas nenorėjo mirti. 

1.Kolaboracija, kolaboravimas, yra valstybės išdavimas, bendradarbiavimas su okupacine arba su visuomenės daugumos nepalaikoma valdžia. Apima nusikaltimus, įvykdytus tarnaujant okupacinei valdžiai (gyventojų žudymas ir persekiojimas, ekonominis šalies išnaudojimas), o taip pat dalyvavimą marionetinėje vyriausybėje ar kitose okupantų suformuotose valdžios struktūrose.
http://lt.wikipedia.org/wiki/Kolaboracija
Tiems kurie tanke, kartoju:
Airidas - 2009-11-09 1:17 PM
Jei žudo kolaborantą tai partizanas, jei niekuo nekaltą žmogų -banditas. Ar turėjo partizanai ginti kolaborantus ??? Aš su tuo nesutikčiau. Mano tėvukas 1933 m. gimimo, faktų žino pakankamai taigi nereikia tamstai įsivaizduoti visos lietuvių tautos atstovo. Pas juos lankėsi ir vieni ir kiti. Ir nepamiršta kaip partizanai dalino šokoladą, o stribai prie sienos su automatais laikė kol kiti "svietą lygino". Prisimena kaip "išbuožino" (29 ha. žemės ir 8 vaikai) kaip "tikras lietuvis" (kaimynas) atbėgo padėti sugaudyti gyvulius, kaip "tikras lietuvis" (kolūkio pirmininkas) nuvertė klėtį, dalį tvarto ir pasistatė sau tvartą.
Kad sąskaitų suvedinėjimo buvo, faktas, tačiau kaip bandoma dabar įpiršti kad beveik tai masinis reiškinys ............

Gal viską tamstai reiktu skaityti ???

2.Gal galite pateikti atitinkamus dokumentus (įgaliojimą, ar LR VRK nustatytos formos dokumentą kad tauta jus išrinko ją atstovauti ???) priešingu atveju jūs esate paprasčiausias apsišaukėlis. Bent jau mano tėvo įgaliojimo kalbėti jo vardu neturite.

3.Teisingai "buožė" ir "buožvaikai" ne žmonės, todėl galima iš jų atimti maistą kad nudvėstu badu, išginti į sibirą o po to užimti jo namus nes jis buožė, dar geriau pranešti kam reikia kad jis susidėjęs su partizanais tai kiek turto gausi ir dirbti nereikia. Paskui tiesa galima ir pasaką apie "blogą dėdę iš miško" sukurpti kad galėtum į akis kitiems žiūrėti . Norit pasakyti tai išsigalvojimas ? O gal paklausėte tų kurie spėjo pabėgti nuo trėmimo į mišką, kas jų šeimas sibire augino ???
Ir nustokite meluoti kad atstovaujate tautą, geriausiu atveju paleckius, jarmalavičius ir kitokius burokevičius kurie su šautuvo pagalba ir kruvinomis, nuo nekaltų žmonių kraujo rankomis, iš nieko tapo viskuo. Ar atstovaujate tą dalį tautos kuri guli sibiro žemėje ??? ar atsiklausėte jų, ką jie mano apie partizanus ??? Manau kad didelė dalis gražinus laiką patys bėgtu į mišką negu keliautu į Sibirą.
Apie partizanus žinau ne iš knygų, ir "jaunuoliui jau 40, taigi ir "apie komunizmo rojų" žinau ne iš pasakojimų.

Edited by Airidas 2009-11-10 00:23
Top of the page Bottom of the page

Frozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software