Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Any fool can criticize, condemn, and complain - and most fools do." Dale Carnegie
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Kita mėnulio pusė – partizanų kova su kolaborantai
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
tikras lietuvis
Posted 2009-11-15 19:42 (#71734 - in reply to #71731)
Subject: RE: Miškiniai neturėjo valdžios įgalinimų.50050050050050050050020020010101010
Kriwis - 2009-11-15 2:52 PM

tikras lietuvis - 2009-11-15 4:54 PM

Kriwis - 2009-11-15 9:39 AM

tikras lietuvis - 2009-11-15 2:38 AM

Kriwis - 2009-11-14 10:29 PM
Pamodeliuokime hipotetinę situaciją:

2022m. Šalis X panaudojusi "propogandos mašiną ir savo karinį potencialą" okupuoja Lietuvą. "Vakarai" tradiciškai apsiriboja pagrūmodami pirštuku ir pareikšdami: broliai laikykitės, mes su jumis. Kaip jūs manote, kaip Lietuvoje klostosi reikalai ? 
Dar mažiau būtų tikros kovos nei buvo tada: jau apie pokarį iškilus partizanas kunigas Justinas Lelešius - Grafas rašė, kad "mes (tikrieji partizanai) pralaimėjome, nes visuomenės dauguma (varguomenė) iš tarybų gavo normalų gyvenimą - ko neturėjo prie Smetonos". Dabar gi visuomenės daugumai dar blogiau, nes 1987m. Lietuvoje gyveno apie 4mln.lietuvių, o dabar kažin ar trys bėra - antiek prastos gyvenimo sąlygos, kad per nepriklausomybinį laiką iš Lietuvos išnyko apie milijoną lietuvių (išvyko, mirė, negimė). Taigi - nėra ko ginti. Juk vergas savo grandinių negina? 
Paklausiu tiesiai šviesiai: ar jūs gintumėte? 
Ką? Irgi klausiu tiesiai šviesiai. Ir ką banditai, žudydami niekuo nekaltus žmones, gynė? 


Abu klausimus uždaviau neatsitiktinai. Vienas jums asmeniškai, jūs kažkodėl vengiate išsakyti savo nuomonę, tegul ir hipotetiško konflikto atžvilgiu. Kalbame apie Lietuvos valstybę. Tikriausiai žinote, kad ir visose konstitucijose buvo įtvirtintos nuostatos apie Tėvynės gynimą. Todėl nebėkime nuo pareigos ginti Lietuvą Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam, kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą, konstitucinę santvarką.
Savo tuščiomis šnekomis jūs neigiate Lietuvos piliečių teisę ir pareigą ginti tėvynę. 
Pasižiūrėkite į temą, jaunuoli - ji apie dalies miškinių padarytus nusikaltimus, dėl ko jie vadintini ne partizanais, o banditais. Tėvynės gynimu užsiėmė, tiksliau gal tik ruošėsi tam, labai maža dalis miškinių, kurie kaip tik ir vadintini tikraisiais partizanais. Va kur yra pavyzdys. O jūs banditus norite prakišti už valstybės gynėjus.Pareigas, beje, visi privalome vykdyti - apie jų nevykdymą nei kalbų būti negali. Tėvynės gynimas kaip tik ir yra viena iš piliečio pareigų. Todėl Jūsų kalbas suprantu kaip norą sulyginti banditus su tikraisiais partizanais, kurių tikslas buvo - laisva Lietuva ir lietuvių gynimas. O ne žudymas, kaip, kad darė banditai.Štai kur esmė.Kitąkart, jei ko nesuprantate, pirma pasiklauskite, o ne pulkite kaltinti ir daryti išvadas, kurios, beje, yra nulemtos probanditinių elementų dvasios, vis dar tvyrančios Kaune. Kaip sakoma: Kaune nebuvo tarybų valdžios, nebus ir šios, nes ten niekas niekada negyveno pagal įstatymus ir negyvens. Ir todėl visada jie bando norimą padaryti už esąmą - jiems vis dar visi miškiniai yra herojai. Nors visa Lietuva seniai žino - ten herojų buvo tikrai labai mažai. Dauguma jų - susibėgę iš belekur ir tik dėl to, kad saugoti savo skūrą. Tai jie ir darė. Ir joks Tėvynės gynimas jiems nerūpėjo.

Edited by tikras lietuvis 2009-11-15 19:58
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software