Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Политика на семьдесят, а, может, и восемьдесят процентов - это дискуссия на тему истории." Юлиуш Мерошевский
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Kita mėnulio pusė – partizanų kova su kolaborantai
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Kriwis
Posted 2009-11-16 01:00 (#71742 - in reply to #71738)
Subject: RE: Miškiniai neturėjo valdžios įgalinimų.Expert

Posts: 1941
50050050020020010101010
tikras lietuvis - 2009-11-16 12:02 AM

Kriwis - 2009-11-15 8:28 PM

Tame ir bėda ,kad jus išduoda retorika, nusirašyta nuo sovietinių stribų propogandinių plakatų. Tema ir jūsų kaišiojami lozungai nieko bendro neturi

P.S. beje tokius lozungus naudoja dauguma okupantų, savo propagandiniuose karuose, o tokie "tikri lietuviai" juos vis kartoja ,lyg sugedusi plokštelė , jaunuoli 
Ką Jūs turite omenyje?
Ar tai, kad tuos, kurie nusikalto nekaltų žmonių žudymu, įvardijame banditais? Jei Jums visi, kurie buvo miške (ir be jokių išimčių), yra herojai, tada Jūs objektyviu istorijos vertintoju būti negalite.
Todėl Jūs esate propagandistas, o ne aš, nes aš tik prisijungiu prie mokslininko išvadų (gal, vistik, pasidomėkite tema ir perskaitykite nurodytą straipsnį? Bent apsišviesite .), nors senų senovėje visų žinotų. Jūs, su savo pastangomis, galite pabandyti įrodinėti senas "tiesas", kadaise svarstytas net universitetuose. Pvz.: kiek velnių gali susėsti ant adatos smaigalio arba, kad žemė yra čemodano formos. Linkiu Jums kuo geriausios sėkmės! :sm15: 


Kas čia per kliedesiai

Jeigu jūs neįdėmiai skaitote tai jums padėsiu:

Pirmiausia reikia pasakyti, kad tai nebuvo masiniai (su kai kurių regionų išimtimis) reiškiniai. Teroras užėmė svarbią vietą kovoje su kolaboravimu, tačiau tikrai ne pagrindinę ir neturėtume jo pernelyg sureikšminti. Kova vyko ir žodžiu, ir spaudos pagalba, atsišaukimais, perspėjimo lapeliais. 


Negalima atsakomybės už atskirų asmenų ar jų grupių veiksmus priskirti visam partizaniniam sąjūdžiui ar visai jo vadovybei. Tūkstančiai partizanų garbingai, negailėdami savęs kovojo dėl Lietuvos nepriklausomybės, žuvo, apsupti priešo nusižudė ar pateko į lagerius, tačiau nepažeidė teisingumo, nesusitepė nekaltu krauju. 


Istorikas M.Pocius sako, jog jam šiek tiek neramu, kad jo studija gali būti panaudota visai kitiems tikslams nei jis norėtų, pavyzdžiui Rusijos imperinių propagandistų naudai. 


Man sunku pasakyti, kiek mano knyga gali pakoreguoti bendrą partizaninio pasipriešinimo Lietuvoje vertinimą. Neabejoju, kad bendras teigiamas pasipriešinimo vertinimas išliks, bet labai norėtųsi, kad tuo pat metu būtų drąsiai pasakyta ir apie kai kuriuos neigiamus aspektus. Svarbu pasakius viena, nenutylėti ir kito. Jeigu mūsų istorinė sąmonė sugebės tuos prieštaringumus priimti ir jie vienas kitam netrukdydami ras savo vietą istoriografijoje, problema bus išspręsta. Tikiu, kad anksčiau ar vėliau taip ir įvyks. Tai tik laiko klausimas 


Išties šiek tiek neramu, kad mano tyrimas gali būti panaudotas visai kitiems tikslams nei norėčiau – politikoje, pavyzdžiui Rusijos imperinių propagandistų, Lietuvoje – aršių revanšistinių bolševikų ar neapykantą partizanams jaučiančių Lietuvos žmonių, kurie bandė ir bando kai kuriuose internetiniuose puslapiuose apjuodinti, sumenkinti ar diskredituoti visą pasipriešinimo istoriją. 


Jūsų gi propoguojama raudona sovietų propogandos linija linija:
Miškiniai neturėjo valdžios įgalinimų. 

prasilenkia net ir su sveiku protu. O atkaklumas stebėtinas. Ar ne jūs ir minimas aukėčiau pateiktoje citatoje

Edited by Kriwis 2009-11-16 01:07
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software