Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Nothing fixes a thing so intensely in the memory as the wish to forget it." Michel de Montaigne (1533 - 1592)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Laurinavičiaus sąmonės srautas
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
KrikstateWis
Posted 2009-11-05 18:44 (#71359 - in reply to #71341)
Subject: RE: geriau nei anonimo burnojimasMember

Posts: 10
10
Location: Klaipėda
Apie to laikmečio įsivyravusia "Judofobija" yra daug publikacijų. Norint suprasti, kaip buvo identifikuojama žydų etninė grupė, reikėtų paskaityti kad ir tautosaką. Pvz: A. Anglickienė "Žydas pasakomojoje tautosakoje", Liaudies kultūra 5 1999 m.
D. Staliūno teigimu "Ilgą laiką tvirtinta, jog Lietuvoje ir Baltarusijoje tuo metu nebūta pogromų. Žydų istoriografijoje nuopelnai apsaugant šį kraštą nuo pogromų buvo priskiriami Vilniaus generalgubernatoriui Eduardui Totleben’ui, tiesa, vėlesnė istoriografija pastebėjo tam tikrą loginį nenuoseklumą, pirmiausia, šią interpretaciją propagavusio Simono Dubnovo darbuose. Mat, kaip jau minėta, Rusijos žydų istoriografija dėl pogromų kaltino valdžią. Tokiu atveju nėra kaip paaiškinti, kodėl Vilniaus generalgubernatoriui buvo “leista” sustabdyti pogromus. Naujausi tyrimai rodo, jog krikščionių žydų konfliktai XIX a. 9-o dešimtmečio pradžioje Lietuvoje ir Baltarusijoje padažnėjo. Bent jau tokį padažnėjimą fiksuoja oficiali korespondencija. Neatmestina taip pat ir versija, kad etninių konfliktų XIX a. 8-e deš. buvo tiek pat kiek ir ankstesniais metais, skirtumas buvo tik tas, kad dėl didelių pogromų imperijos pietuose, vietinė valdžia pradėjo kruopščiau fiksuoti antižydiškos prievartos atvejus."

Nesiūlyčiau taip drąstiškai viską vadinti "išmislais". Siulyčiau pasiskaityti :
Kai ksenofobija virsta prievarta: lietuvių ir žydų santykių dinamika XIX a. – XX a. pirmojoje pusėje. Sud. D. Staliūnas, V. Sirutavičius, Vilnius: LII leidykla, 2005
Knygos turinį rasite čia : http://www.istorija.lt/html/ksenofobija2005.html

Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software