Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Hegel was right when he said that we learn from history that man can never learn anything from history." George Bernard Shaw (1856 - 1950)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Vel grįžtant prie gotų
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
R.D.
Posted 2009-10-19 15:23 (#70411 - in reply to #70393)
Subject: RE: Vel grįžtant prie gotų


Member

Posts: 6
5
O kaip čia pas Jus viskas nyku pasirodo. Maniau prasidės rimta diskusija, o vietoj to nė vieno argumento tik mėtymasis žodžiais "pasakos", sapalionės ir t.t. Čia aplamai kas nors Gotais domėjosi ar oponentų lūpomis kalba šventas naivumas ir neišmanymas? Pateikiau ištraukas iš straipsnio. Jei kas nesutinka tai turėtų parašyti kodėl nesutinka. Ar turi duomenų kurie straipsnio teiginius paneigia. Gal turi kokių duomenų apie kitus archeologinius tyrimus. Gal kokių nuorodų į šaltinius. Nesikuklinkit, pateikit, perskaitysim, aptarsim... Diskusija turi būti rimta o nes svaidymasis epitetais. Štai vienas oponentas parašė, kad straipsnis ne apie gotų ir lietuvių ryšį. Tokių straipsnių kitomis kalbomis nei lietuvių (ir ispanų pas Statkutę) kol kas ir nėra. Tačiau jei perskaitėt ne tik pavadinimą, bet visą straipsnį, turėjote pastebėti, jog jame daug kalbama apie gotų kilmę ir išsakomi tam tikri teiginiai. Tai gal motyvuotai galite paneigti su nuorodomis ir pasinaudodami istorijos moksle priimtinais tyrimo metodais (čia įdomu apie tuos, kur prieš dešimt metų kas nors per paskaitas girdėjo ar ir tuos, kurie dabar labai populiarėja). Galų gale dėl gotų kaip baltų genčių sąjungos jau ganėtinai daug prišnekėta ir daug teoriją grindžiančių argumentų pateikta, bet iki šiol negirdėjau rimto priešininkų argumentavimo (kaip jau minėjau svaidymasis epitetais- pasakos, nesąmonė, parodo tik labai žemą profesinį ir žinių lygį). Todėl kviečiu, pradėkim rimtą diskusiją. Kartu analizuokim ir vertinkim... Taigi pilnai įmanoma. Pvz., man labai patiko T.Baranausko argumentacija dėl 12 amžiaus pabaigos kaip Lietuvos valstybės kūrimosi pradžios (tame tarpe ir loginė argumentacija). Kažko panašaus tikėčiausi ir dabar.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software