Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Any fool can criticize, condemn, and complain - and most fools do." Dale Carnegie
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Vel grįžtant prie gotų
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Žygeivis
Posted 2009-10-19 17:12 (#70416 - in reply to #70372)
Subject: RE: Vel grįžtant prie gotųExtreme Veteran

Posts: 515
500105
Location: Ignalina
Kadangi nesu diplomuotas istorikas, tai pateiksiu savo pasiūlymą kaip diplomuotas matematikas - tiksliau, kaip žmogus eilę metų užsiiminėjęs duomenų apdorojimu bei analize.

Jei jau norima rimtai tyrinėti gotų - gudų ryšius su įvairiomis baltų gentimis (tautomis), tai reikėtų pradėti nuo gerai žinomo darbo - visų pirma sudaryti patikimą pirminių duomenų bazę.

Tai reiškia, jog reikėtų surinkti visus šiuo metu žinomus originalius ankstyvųjų viduramžių tekstus, kuriuose kalbama apie gotus ir baltus. Sudėti juos vienoje svetainėje, susisteminti duomenis. Pateikti šalia originalių tekstų (ir būtinai jų fotografijų) jų vertimus į lietuvių kalbą, jau esamus komentarus, tyrimų išvadas ir pan.

Pateikti žinomus kalbotyros duomenis apie gotų kalbą (bei kitų vadinamųjų "rytų germanų", vandalų, burgundų,...), pateikti žinomus duomenis apie gotų bei germanų kalbų įtaką lietuvių, prūsų, latvių, ... kalboms (pvz., imant laikus iki kokio 10 amžiaus).

Surinkti įvairius vietovardžius, mininčius gotus (nurodant tiksliai ankstyviausias ir vėlesnes užrašytas formas, dabartinius pavadinimus, šaltinius ir pan.).

Ir kt. - pateikti visa tai, ką Tomas ir kiti istorikai vadina "šaltiniotyros" duomenimis.

Taip pat pateikti ir kitų mokslų žinomus faktus - ypač, žinoma, archeologijos, taip pat mitologijos, etnografijos ir pan., kraštotyros...

Tokią svetainę galėtų sukurti ir "gotų" lietuviškumo (baltiškumo) ieškantys entuziastai, ir netgi istorikai - pvz. aukštesnių kursų studentai ar aspirantai, kaip kursinį ar diplominį darbą (dabar - matyt - bakalauro ir magistro).

Nes šiuo metu Internete pilna įvairiausios medžiagos ir šaltinių, bet toje "jūroje" "žvejoti" reikia daug laiko ir pastangų bei specialių žinių.

O kada viskas bus vienoje vietoje, štai tada bus galima analizuoti ir teikti įvairias hipotezes. O duomenų bazę pastoviai papildyti bei tikslinti.Edited by Žygeivis 2009-10-19 17:14
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software