Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Any fool can criticize, condemn, and complain - and most fools do." Dale Carnegie
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Vel grįžtant prie gotų
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Sarunas
Posted 2009-10-19 18:40 (#70418 - in reply to #70372)
Subject: RE: Vel grįžtant prie gotų


Elite Veteran

Posts: 1039
5005001010105
> Archeologiniai tyrimai tyrimai šio spėjimo nepatvirtina. Labiausiai tikėtina, kad Gotai migravo ir į šiaurę, taip pat ir į švedišką salą, kuri ir šiandien vadinama Gotlandu)

Su tais archeologinių tyrinėjimų duomenimis yra viena problema. Gotų buvimo prie Juodosios jūros laikotarpį ir teritoriją neblogai atitinka taip vadinama Černiachovo kultūra. Dėl labai stipraus germaniškojo komponento buvimo šioje kultūroje neabejojama. O štai baltiškasis - geriausiu atveju su klaustuku.

> 2. Prieš įsiveržiant į Romos imperiją jie romėnų buvo žinomi kaip skitai ir vadinami šiuo vardu (cituoju iš straipsnio: Im Jahr 238 waren die Goten erstmals uber die untere Donau ins Romische Reich eingefallen, wo man die unbekannten Eindringlinge mit dem Namen eines eurasischen Steppenvolkes als "Skythen" bezeichnete.").

O jūs pasidomėkite kodėl taip buvo. Beje, Vijūkas-Kojelavičius Batijaus ir jo palikuonių mongolus-totorius savo "Lietuvos istorijoje" irgi vadino skitais. Nors, kaip žinia, tai buvo mongolų dinastijos valdomi mongolai (mažuma) ir tiurkai (dauguma). Jų valdose gyvenusi alanų mažuma ten tikrai nevaidino lemiamo vaidmens. Gal atsižvelgiant į tai ir gotų "skitiškumas" irgi nebeišrodys taip paslaptingai.

> Taigi pagal ją Vokietijoje teorija kad Gotai yra germanų gentis jau pasenusi ir laikoma paneigta. Jie laiko kad Gotai prieš tai buvo vadinami sarmatais

Gotams pavaldžių tautų, kartu su gotais puldinėjusių Romos imperiją, o vėliau joje apsigyvenusių tarpe buvo ir iranėnų. Apie buvusią gotų ir alanų draugystę liudija netgi vienos Ispanijos tautos pavadinimas :-).

> ir dar prieš tai skitais

Skitai seniesiems autoriams todėl, kad gyveno buvusios Skitijos teritorijoje.

> ir laiko juos iranėnų- tiurkų genčių sąjunga.

Gotams pavaldžios tautų (genčių) sajungos tarpe buvo nemažai iranėnų (pvz., alanai). Tačiau nuo to gotai netapo iranėnais. Tiurkai Europoje iki 6 a. vidurio iš viso su dideliu klaustuku. Geriausiu atveju pirmieji tiurkai Europoje gali būti siejami su hunais (bet ir tai tik hipotezė kartu su galimai ugriška, ketiška ir kitokia hunų kilme). Tačiau ir tokiu atveju tai jau vėloka.

> Ypatingai ši profesorė domėjosi Amalų dinastija ir labai stebėjosi kad žinomi Gotų vardai neskamba taip kaip turėtų skambėti jei gotai būtų iranėnai-tiurkai.

Gal tai tiesiog reiškia, kad gotai nebuvo anei iranėnais, anei, juo labiau, tiurkais.

> Taip pat ją stebino metraščiuose rastas dar vienas "Vesi" (arba vakarų) gotų pavadinimas- "Yatvingi".

Įdomu būtų pamatyti šaltinius, kur minima gotų gentis tokiu vardu.

> Mano mintis kad gotai gali būti baltų genčių sąjunga ir viena iš tų genčių gali būti jotvingiai, kas atitiktų nepaaiškinamus yatvingi ir paaiškintų gotų vadų vardus bei dinastijų pavadinimus ją labai sudomino.

Geriausiu atveju, kaip jau buvo minėta šiam forume, tarp prie gotų prisijungusios margos įvairių tautų minios galėjo būti ir baltų (galindų). Tačiau tai dar nereiškia, kad patys gotai buvo baltais.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software