Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Events in the past may be roughly divided into those which probably never happened and those which do not matter." William Ralph Inge (1860 - 1954)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Vel grįžtant prie gotų
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Tomas Baranauskas
Posted 2009-10-19 21:21 (#70430 - in reply to #70416)
Subject: Diletantiškos studijos ypatybėsAdministrator

Posts: 6986
5000500500500200200501010105
Location: Vilnius
Jei jau norima rimtai tyrinėti gotų - gudų ryšius su įvairiomis baltų gentimis (tautomis), tai reikėtų pradėti nuo gerai žinomo darbo - visų pirma sudaryti patikimą pirminių duomenų bazę. 


Mąstote teisingai, tik visa tai jau daug kartų padaryta (tiesa, ne lietuviškai). Ir visa tai netrukdo tų duomenų ignoruoti, "atradus" kokią nors Alfonso X kroniką, kuri, tiesa, apie gotus nepasako nieko naujo, nes kartoja tik tai, ką rašė visiems iki skausmo žinomas Jordanas, bet duoda pretekstą šaukti apie neva rastą naują be galo vertingą šaltinį, tariamai viską apverčiantį aukštyn kojomis ir išaiškinantį naujoje šviesoje.

Naujų atradimų autorė Jūratė Statkutė de Rosales, nors ir žino apie Jordano "Getikos" egzistavimą, kepa knygą po knygos apie tą neva jos atradimą, bet iki šiol nepasivargino net palyginti išgarsintosios Alfonso X kronikos teksto su Jordano tekstu (išskyrus gal tik daug jos dėmesio nusipelniusį geografinį įvadą, kur išlieta daug rašalo ir prakaito, įrodinėjant, kad kitaip išvertus, Skandija, apgyvendinta daugybės genčių, iš Skandinavijos redukuojasi į siaurutę neriją prie Vyslos žiočių). Visoje knygoje "Senasis aisčių giminės metraštis" ištisai akis bado diletantiški Alfonso X kronikos "šaltiniotyriniai" komentarai, kur bandoma nustatyti, kokius šaltinius naudojo Alfonsas X, nors geriausiu atveju, tuos šaltinius panaudojo Jordanas, o Alfonso X kronika perteikia Jordano teksto atpasakojimą. Žinoma, ir į visus teksto niaunsus "gilinamasi" sistemingai ignoruojant Jordano tekstą, kuris Alfonso X kronikos tekste daug ką galėtų paaiškinti.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software