Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Būti lietuviu reiškia būti negausios tautos žmogumi, o tai reiškia trigubai intensyviau dirbti ir trigubai intensyviau gyventi." Ingė Lukšaitė
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Vel grįžtant prie gotų
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Žygeivis
Posted 2009-10-20 19:39 (#70475 - in reply to #70430)
Subject: RE: Diletantiškos studijos ypatybėsExtreme Veteran

Posts: 515
500105
Location: Ignalina
Tomas Baranauskas - 2009-10-19 6:21 PM

Jei jau norima rimtai tyrinėti gotų - gudų ryšius su įvairiomis baltų gentimis (tautomis), tai reikėtų pradėti nuo gerai žinomo darbo - visų pirma sudaryti patikimą pirminių duomenų bazę. 


Mąstote teisingai, tik visa tai jau daug kartų padaryta (tiesa, ne lietuviškai). Ir visa tai netrukdo tų duomenų ignoruoti, "atradus" kokią nors Alfonso X kroniką, kuri, tiesa, apie gotus nepasako nieko naujo, nes kartoja tik tai, ką rašė visiems iki skausmo žinomas Jordanas, bet duoda pretekstą šaukti apie neva rastą naują be galo vertingą šaltinį, tariamai viską apverčiantį aukštyn kojomis ir išaiškinantį naujoje šviesoje.

Naujų atradimų autorė Jūratė Statkutė de Rosales, nors ir žino apie Jordano "Getikos" egzistavimą, kepa knygą po knygos apie tą neva jos atradimą, bet iki šiol nepasivargino net palyginti išgarsintosios Alfonso X kronikos teksto su Jordano tekstu (išskyrus gal tik daug jos dėmesio nusipelniusį geografinį įvadą, kur išlieta daug rašalo ir prakaito, įrodinėjant, kad kitaip išvertus, Skandija, apgyvendinta daugybės genčių, iš Skandinavijos redukuojasi į siaurutę neriją prie Vyslos žiočių). Visoje knygoje "Senasis aisčių giminės metraštis" ištisai akis bado diletantiški Alfonso X kronikos "šaltiniotyriniai" komentarai, kur bandoma nustatyti, kokius šaltinius naudojo Alfonsas X, nors geriausiu atveju, tuos šaltinius panaudojo Jordanas, o Alfonso X kronika perteikia Jordano teksto atpasakojimą. Žinoma, ir į visus teksto niaunsus "gilinamasi" sistemingai ignoruojant Jordano tekstą, kuris Alfonso X kronikos tekste daug ką galėtų paaiškinti. 


Apie tai ir kalbu - būtent lietuvių kalba nėra normalios susistemintų duomenų bazės, todėl dauguma įvairių "diskusijų" ir kyla dėl šios elementarios priežasties. Ir taip tęsis be galo - juk įvairių šaltinių, išmėtytų po visą pasaulį, o tuo labiau jų tyrinėjimų bei komentarų (aš jau nekalbu apie internetinius) yra begalė.

Kaip tik todėl ir siūlau "Gudų-baltų ar net gudų-lietuvių teorijos" entuziastams, nes kritikai vargu ar tuo užsiims:) , pradėti nuo šito, tikrai vertingo ir išliekamąją vertę turinčio darbo.

O jau tada bus galima svarstyti žymiai rimtesniame lygmenyje įvairias galimas hipotezes.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software