Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Anybody can make history. Only a great man can write it." Oscar Wilde
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Vel grįžtant prie gotų
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Sarunas
Posted 2009-10-21 17:13 (#70521 - in reply to #70484)
Subject: RE: Vel grįžtant prie gotų


Elite Veteran

Posts: 1039
5005001010105
> Gal aš ir nelabai atidžiai seku šią diskusiją, bet kilo toks klausimas- jei laikytume, kad gotai buvo baltai ir savo laiku patraukė Romos link, ar galima tai susieti su slavų migracija į baltiškąsias teritorijas? Taip išeitų, kad slavai be jokių karinių konfliktų ėjo ten, iš kur baltai pasitraukė?

1. Šie du įvykiai nesutampa laike - gotai patraukė nuo Baltijos jūros link Juodosios 2-3 a., o Romos imperijoje apsigyveno 4-5 a. Slavų atėjimas į padnieprės baltų žemes anksčiau buvo datuojamas 7-8 a. (su slavais anksčiau sieta ilgųjų pilkapių kultūros atstovai turėjo praeiti pro baltų žemes apie 5-6 a.). Pastaruoju metu kai kurie mokslininkai slavų atėjimą nukelia dar arčiau mūsų laikų (vos ne į Kijevo Rusios laikus), o ilgųjų pilkapių kultūra, atrodo, jau daugelio mokslininkų irgi nebelaikoma slaviška.
2. Gotai ėjo nuo Baltijos jūros. Jei kokie baltai keliavo kartu su jais (tas, atrodo labai tikėtina, tačiau nerodo, kad patys gotai buvo baltais), tai buvo vakarų baltai. Bent jau dalis jų, atrodo, grįžo atgal apie 5 a. (kaip teigia dalis archeologų - Kulakovas, Šimėnas). Slavai gi veržėsi visų pirma į padnieprės žemes - visai kita baltų arealo pusė. Su prūsais gi lenkai "stumdėsi" ilgai ir nuobodžiai dar ir visai istoriniai laiskais - 10-13 a. Tad ir teritoriškai nesutampa.
3. Apibendrinant, neišeina taip kaip jūs spėjate. Kitas dalykas, kad didysis tautų kraustymasis (kurio svarbi dalis buvo gotų žygiai) sudarė salygas slavų išplitimui 6 a. ir, gali būti, netgi aplamai salygojo slavų kaipo tokių atsiradimą.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software