Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." Albert Einstein (1879 - 1955)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Vel grįžtant prie gotų
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Žygeivis
Posted 2009-10-22 00:08 (#70550 - in reply to #70372)
Subject: RE: Vel grįžtant prie gotųExtreme Veteran

Posts: 515
500105
Location: Ignalina
Klausimas Jūratei29:

Dabartinės Pirėnų (Iberų) pus. ibero-romanų kalbų pogrupio kalbos ir tarmės (ispanų, katalonų, portugalų, galisų, leonės, aragonų ir daug kt.) vis tik istoriškai turi būti kažkaip susijusios su pačių seniausių Iberijos ir Luzitanijos gyventojų neindoeuropinėmis kalbomis. Tačiau dabar iš tų senųjų kalbų išliko tik įvairios baskų kalbos (tarmės).

O juk vėliau čia buvo ir finikiečiai (kartaginiečiai-punai) bei žymiai vėliau arabai, berberai, žydai - semitų-berberų kalbomis kalbėjusios tautos ir gentys. Lotynai-romėnai su savo "liaudies lotynų kalba" apskritai visus "sulotynino".

Vėliau visokie germanai (?) - tie patys gotai (įvairūs), vandalai, burgundai ... Jau nekalbu apie viduramžių maišalynę - juk ispanai ir portugalai, kolonizuodami pusę pasaulio, tuose kraštuose "prisigraibydavo" ir įvairių žodžių ...

Taigi, klausimas pirmas toks: Ar dabar pakanka informacijos, kad būtų įmanoma pakankamai tiksliai išskirti dabartinėse ibero-romanų kalbų pogrupio kalbose ir tarmėse pačius įvairiausius įvairių laikotarpių galimus substratus, ir nustatyti, kad kažkas tai jose yra ir baltiško?

Antras klausimas toks: Ar dabartinių ibero-romanų kalbų pogrupio kalbų ir tarmių žemėlapiai bei įvairių izoglosų paplitimas turi kokį nors pakankamai aiškų ryšį su senovės laikais buvusiais įvairių genčių užkariavimais bei to meto feodalinėmis-valstybinėmis valdomis Iberijos pusiasalyje?
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software