Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Политика на семьдесят, а, может, и восемьдесят процентов - это дискуссия на тему истории." Юлиуш Мерошевский
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Vel grįžtant prie gotų
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Bolia
Posted 2009-10-24 22:58 (#70711 - in reply to #70682)
Subject: RE: Klausimas Jūratei500500500500200100101010
Jūsų hipotezė netik nieko nepaaiškina, bet ir visas diskusijas stumia į aklavietę. Pati rytų germanų kalbinė grupė paremta konkrečiais šaltiniais (Ulfilos biblija ir kt.), ir tų šaltinių iš istorijos neišbrauksi. Kitaip sakant, rytų germanai buvo germanais, o ne kažkokiais tarpininkais. Galima tik kelti klausimą, kurios gentys kalbėjo rytų germanų kalbomis, o kurios ne.
Apie "tikruosius" germanus ir tarpinius variantus. Germanų kalbinės grupės atsiradimas siejamas su Jastorfo kultūros branduoliu maždaug Jutlandijos pietuose apie VI a. iki Kr.. Vėliau jie išplito iki Reino, Elbės ir Dunojaus, daugiau ar mažiau asimiliuodami giminiškas gentis (pagrinde keltus). Tarp germanų ir baltų apie II a. iki Kr., greičiausiai tiems patiems germanams įtakojant, susidarė neaiškios etninės sudėties Pševoro kultūra. Sakoma ten gyvenus germanus, keltus, ilyrus ar net slavus, dažnai priklausomai nuo tyrinėtojo tautybės. Šios kultūros teritorijoje gyveno lugijai, o vėliau radosi nemažai kandidatų į "rytų germanus", pvz. vandalai, burgundai, venedai. Šiuo rakursu juos galbūt ir galima vadinti "tarpininkais", bet su gotais situacija visiškai kita. Pastarieji II a. gyveno baltiškų hidronimų teritorijoje, jos pakraščiais ir slinko Juodosios jūros link, aplenkdami akivaizdžiai nedraugiškas Pševoro kultūros gentis.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software