Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "If you have knowledge, let others light their candles at it." Margaret Fuller (1810 - 1850)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Vel grįžtant prie gotų
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
tikras lietuvis
Posted 2009-10-29 00:30 (#70938 - in reply to #70936)
Subject: RE: MES GUDAI !50050050050050050050020020010101010
Arūnas Armonas - 2009-10-28 8:32 PM

VirginijusD - 2009-10-28 12:34 PM

Kas ten Ant Skandinavijos parašyta? 300m. kraustomės i Šxediją? Ar teisingai supratau? 

Deja ...
"около 300 г. до н.э. (?) покидают это место"

Iš knygos:
"Место, где зародилось это племя, так же трудно определить, как и в случае со всеми остальными, но возможно, что они пришли из северной Шведции; в любом случае, по свидетельству Пифея, они покинули ее приблизительбо в 300 г. и переселились на територию нынешней северной Польши." 


Žodžiu vėl gaudo juodą katiną tamsiam kambary, žinodami kad ten tikriausiai jo net nėr.

Būtų puikus žemėlapis, jei apsuktų tą pimą posrtūmį atvirkščiai į Skandinaviją iš mūsų. Pagaliau gotai Lietuvoj ir aplink, žodižiu savo vietoj, ne kokioj nors Pomeranijoj, o tai jau labai didelė archeologų pažanga.

Man asmeniškai viskas jau aišku, greit paskelbsiu ir visiems.Dabar prie to dirbu. Turiu raktus kišenėj ir skrynią jau atrakinau. Jos vardas R. Trautmann, Die altpreussischen Personennamen. Beveik visus Gudų elito vardus ten randu surinktus Trautmann'o iš 13-15a. dokumentų. Nėra nei menkiausios abejonė kad Vizigotų elitas yra gryniausi prūsai ir niekas kitas. Po to kai Jūratė parašė apie priebalsių suskardinimą Ispanijoje, supratau kaip reikia skaityti gotiškus vardus. Visi mazgai atsirišo.

Mums Lietuviams nieko kito nelieka kaip tik būti Aušragudais (Ostrogotais). Mes visi kalbamame gotų kalba, tik priebalsius tariame dusliau. Dar mūsų protėviai prieš 1500 metų maišė r su l.

Lietuvių elito vardai identiški gotų vardams, tik reikia atsižvelgti į tas tarimo ypatybes.
 
Sakote: mes - gudai. Leiskite parodyti tam tikrą kliūtį.
Žodis gudai (gudas) lietuvių kalboje reiškia kitokie žmonės (tartum pravardžiavimas): 1. žmogus be vardo (mano brolis da tebėr gudas); 2. žmogus kitos tarmės ar iš kitos vietovės (gudais vadina žemaičiai aukštaičius, panevėžiškiai kupiškėnus ir t.t.); 3. žmogus kitos tautybės (šiandie lietuviai gudais vadina lenkus ir bielorusus - K.Būga); 4. įgudęs žmogus (žmogus gudas, kurs prigudęs darbus dirbti) (šaltinis pirmų 4-ių punktų:www.lkz.lt). 5. priešas ( kažkuris forumietis davė pavyzdį kaip šaukė lietuviai, puldami rusus :" ažumuškim šituos gudus"); 6. godus žmogus ( Statkutės pavyzdys su mano paaiškinimu: gal, sakykim, tai buvo godesni žmonės už kitus, nes kiti, sakykim, kariaudavo atliekamu tik nuo namų ūkio reikalų laiku, o godieji, pvz., karą, kaip pasipelnymo šaltinį,laikė pagrindine pragyvenimo veikla).
Tad - ką reiškia žodis gudas lietuvių kalboje, taikant, jei taip galima būtų, mūsų kažkuriems protėviams (nes genties tokiu pavadinimu nežinome)?

Edited by tikras lietuvis 2009-10-29 00:37
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software