Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "There is only one good, knowledge, and one evil, ignorance." Socrates (469 BC - 399 BC), from Diogenes Laertius, Lives of Eminent Philosophers
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Vel grįžtant prie gotų
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
tikras lietuvis
Posted 2009-10-31 00:41 (#71048 - in reply to #71019)
Subject: RE: MES GUDAI !50050050050050050050020020010101010
tikras lietuvis - 2009-10-30 11:38 AM

tikras lietuvis - 2009-10-29 7:59 PM

Arūnas Armonas - 2009-10-29 3:31 PM

Gudai anais laikais reiškė tą patį ką šiandien reiškia baltai. Jūs teisingai rašote, kažkokie kitokie, bet susigaudyti su jais galima. 
Aš irgi norėčiau, kad taip būtų, bet pagal nurodytas reikšmes tas žodis gali reikšti ir kitką? Ir visai ne baltus kaip giminingų genčių grupę. 
Papildau. Jei kalbėti apie žodžio gudai reikšmę, kalbant apie žmones, tai (žr. prieš tai pavyzdį) visų pirma krenta į akis, kad tai žodis, apibūdinantis KITOKIUS ŽMONES, o ne kalbantis apie tautybę, kaip susiaurintai bando tą žodį aiškinti ir piršti kitiems senų tiesų mėgėjai. Va šitai, visų pirma, derėtų smulkiai išsiaiškinti. O tai, panašu, į tokį akivaizdų dalyką neatkreipė dėmesio nei istorikai, nei visokios wikipedijos, tiek ir temokančios, kad kartoti autoritetais save paduodančius asmenis. Va tokias, matyt, ir vadina pipedija internetais, t.y. išmatomis - kad ir kaip bjauriai beskambėtų, bet apie tokius " enciklopedininkus", nesistengiančius nustatyti tiesos, o tik besiremiančių kažkieno pašnekėjimais (iš anksto, dar tik tyrimo stadijoje esančią Gedgaudo, Statkutės hipotezę apie gudus kaip mūsų kažkokius protėvius, jau vadinančius neteisinga), kad ir visiškai nepagrįstais, tai, ko gero, tiesa. 
Papildau ką tik girdėta per LTV žemaitiškos dainos ištrauka: "susimušė du gudu dėl žemaitės abudu". Tai dar kartą patvirtina - gudas yra kitoks žmogus, o ne tautybę tas žodis tik reiškia.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software