Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "How much easier it is to be critical than to be correct." Benjamin Disraeli (1804 - 1881), speech, January 24, 1860
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Vel grįžtant prie gotų
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
tikras lietuvis
Posted 2009-11-03 02:52 (#71241 - in reply to #71239)
Subject: RE: MES - GUDAI ! Garantuotai. ?50050050050050050050020020010101010
Bolia - 2009-11-02 11:39 PM

Nelabai koks ten išgarsėjimas... Kaip ir rašiau, keliaujant toli ir per daugybę tarpininkų prekės pabrangsta, tikriausiai todėl prekyba senovės laikais buvo labai menka, net neįmanoma atsekti prekybos kelių. Situacija pasikeitė tik atsiradus tokiai civilizacijai kaip Roma - Italijoje ir didžiuosiuose provincijų miestuose pragyvenimo lygys smarkiai pakilo, atsirado daug turčių ir laisvų pinigų pramogoms - va tik tada ir įsivažiavo toks dalykas kaip Gintaro kelias, o Semboje ir šiek tiek kitose žemėse prasidėjo taip vadinamas Baltų aukso amžius. Gintaras standartiškai buvo eksportuojamas neapdirbtas.
Valstybė Prūsijoje taip ir nesusiformavo, net kryžiuočių invazijos metu ten geriausiu atveju tebuvo laisva genčių sąjunga. 
Mikėnuose rasti gintaro dirbiniai yra meno vertybė, todėl sakyti, kad neišgarsėjo ir, kad nemokėjo apdirbti, negalima. Kokia ten ta organizacija buvo? Ar tik genčių sąjunga, kuri yra demokratiškesnė už vėliau egzistavusias valstybes, nes labai centralizuotos pastarosios buvo, todėl, gali būti laikoma pirmine valstybe, pvz.? Kažkuo panašia į dabartinės Lietuvos santvarką, kur viską reguliuoja interesų grupės. Jei ta genčių sąjunga kokiu tai momentu buvo gerai sustyguota ir veikė kaip laikrodis, tai pilnai galėjo atlikti valstybei priskiriamas funkcijas. Kas kita, kad tokia tvarka galėjo pasikeisti, pvz., pasikeitus vienos kurios genties atstovui, kuriam bendras reikalas buvo ne tiek svarbus kaip savas (pvz. prieš tai buvusio mirties atveju). Štai dėl ko tokia valstybė, nors pilnai gali įvykdyti bendras funkcijas viduje ir už jos ribų, nesant griežtos centralizacijos (su prievartos pritaikymo gyventojų daugumai galimybe, tikslu priversti paklusti bendrai tvarkai) ir vadovybei galint visiškai atsitiktinai pasikeisti, galėjo tam tikrais momentais išskysti į atskiras dalis. Kryžiuočiai galėjo pataikyti tokiu momentu.

Edited by tikras lietuvis 2009-11-03 03:14
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software