Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Уничтожение прошлого, возможно, худшее из всех преступлений." Симона Вейль
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Vel grįžtant prie gotų
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
aurimass
Posted 2010-01-02 14:17 (#73674 - in reply to #73668)
Subject: RE: MES GUDAI !


Expert

Posts: 1280
50050020050101010
Atleiskit, aš Jums apie karalius/imperatorius - Jūs man apie jų dukras, žmonas, motinas - neesu antifeministas, bet moterys IV-VII a. - "ne tas lygmuo". Nėra nieko panašaus į Teodoriko Didžiojo kapą, nei tuo metu, nei artimiausiam laikotarpyje - valdovai katedras, bažnyčias sau kaip kapus statydinosi. Ir šiuo laikotarpiu labiau vertėtų atkreipti dėmesį į Bizantiją - ji tuo metu "madas diktavo".

According to the ICOMOS evaluation, "the significance of the mausoleum lies in its Gothic style and decoration, which owe nothing to Roman or Byzantine art" and in the fact that "it is the only surviving example of a tomb of a king of this period." 


O Galla Placidia - imperatoriaus dukra, imperatoriaus žmona ir motina, ar ji buvo krikščionė - tvirtų argumentų nėra, išskyrus tradiciją (kiek laiko buvo praėję nuo Nikėjos susirinkimo ?) . Buvo "ištekėjus" ir už pagonies (na geriausiu atveju buvo arijonas, taigi - eretikas, kuo ir aš ir istorikai abejoja) vizigoto (goto !) - "... in 414 she was married in a Roman wedding ceremony to the Visigothic chieftain Athaulf at Narbonne...", greičiausiai - dėl kilmės - kad pagrįsti vizigoto pretenzijas į Vakarų Romos imperatoriaus postą .

Dar kartą apie Teodoriką - šaltiniai ir tyrinėjimų medžiaga sako, kad jo granitinis sarkofagas stovėjo centre (pusė jo yra išlikę), palaikai perkelti iš jo dar Bizantiniu periodu. Jūsų pateiktuose pavyzdžiuose - tiek ankstesniame, tiek Gallos atveju - palaikai 'ilsėjosi' nišose romėnų pavyzdžiu - ne jie buvo centrinės "figūros". Žinant to meto papročius ir besiformuojančią bažnytinę praktiką - tai esminis skirtumas.

Edited by aurimass 2010-01-02 14:28
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software