Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "There is only one good, knowledge, and one evil, ignorance." Socrates (469 BC - 399 BC), from Diogenes Laertius, Lives of Eminent Philosophers
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Gardino pavadinimo kilmė
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
dzukas
Posted 2009-11-24 13:50 (#72092 - in reply to #72087)
Subject: RE: Gardinas-Garadnia


Extreme Veteran

Posts: 412
20020010
Kriwis - 2009-11-24 11:36 AM

Bolia - 2009-11-24 2:03 AM

Ar buvo galima skverbtis ir Nemunu?Įsteigti gyvenvietę? 


Spėlioti lengviausia, tik argumentų labai trūksta. Reikia įsivaizduoti, ką reiškia įsteigti gyvenvietę. Neužtenka vien įbesti į žemę vėliavą ir išplaukti. Reikia dar pastatyti įtvirtinimus, paruošti krantinę laivams, tai reiškia gan ilgam sumobolizuoti vietinius gyventojus darbams, pasirūpinti jų išlaikymu, pastoviai tiekti medžiagas statyboms. Paskui pastatytoje pylyje paliekama įgūla, kuriai reikia kažkaip išsimaitinti, tai reiškia priversti vietinius gyventojus tiekti produktus. Taigi be politinės valdžios tai nėra labai lengva, ir sunku dabar pasakyti, ar variagai kada valdė Nemuno baseiną. 


Neatrodo, kad galima abejoti, jog skverbimasis Nemunu buvo. Tą puikiai iliustruoja Kauno apylinkės ir Skalvių kapinynai. Apie tai jau diskutavome, kai kalbėjome apie Kauno vardą. Beje nauji duomenys yra paskelbti tik apie kokį dešimtmetį. Ir jie atsirado kaip žinia vos ne atsitiktinumo dėka.( Pradėtos statybos toje vietoje-Marvoje) Gi tesinio tyrimu Nemunu akštyn nenatyti. Beje archeologai, kalbėdami apie duomenų analizę naudoja panašius terminus kaip "milžiniškas mastas".

Kita įdomi detalė, kad sudarytuose kelių žemėlapiuose pagal skandinavų šaltinius, šis regionas yra tarytum balta dėmė. Peršasi prielaida, kad šią sritį kontroliavo būtent stipri vietinė valdžia. Ir jau darytinos prielaidos apie Lietuvos valstybės formavimosi ištakas. Tai be abejonės apverčia daug ką aukštyn kojom ir nubraukia kai kurių istorikų darbus, nes paprasčiausiai neigia jų kurtas teorijas. Todėl ta kryptis ne visiems patogi. 


Gal tiesiog kainos/kokybės santykis blogas buvo:) aršūs vietiniai ir nedaug grobio.

Šiaip tai, berods, lietuviai nepriėjo iki Nemuno- Skalva, Žemaičiai, Jotvingiai. Jotvingiai buvo pavergti Rusios, Užnemunėje jų centras lyg ir buvo tolokai nuo Nemuno.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software