Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "This only is denied to God: the power to undo the past." Agathon (448 BC - 400 BC), from Aristotle, Nicomachean Ethics
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Gardino pavadinimo kilmė
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Kriwis
Posted 2009-11-24 17:41 (#72102 - in reply to #72097)
Subject: RE: GardarikisExpert

Posts: 1941
50050050020020010101010
Arūnas Armonas - 2009-11-24 4:14 PM

http://en.wikipedia.org/wiki/Ardaric

Knisti giliau ne tik galima bet ir būtina. Labai tikėtina kad Ardarikio ir tos mistinės Gardarikės vardai susiję. Gedgaudas gepidus laikė Jotvingiais ir manau ne be pagrindo. Labai jau baltiški jų karalių vardai:

Fastida, fl. c. 250
Ardaric, fl. c. 454
Gunderit
Trapstila, fl. 488
Trasericus, fl. 505
Mundonus
Gelemund, fl. c. 549
Thurisind, fl. 552
Cunimund, fl. 560s 


Diskusija apie gudus paini ir kartu įdomi. Kad rimtai diskutuoti reikia rimtų duomenų apie jų turėtą centralizuotą valdžią. O jų labai trūksta. Tačiau diskutuoti be abejo galima. Tačiau jeigu mes užsibrėžiam vaizdinį, pagal kurį tie patys gotai buvo labai centralizuoti ir genetiškai gryni, tai galime padaryti klaidą, kuri nenuves niekur. Jeigu mes daleisime prielaidą, kad daugelis tautų buvo gan supanašėjusios dėl indddoeuropiečių gaujų invazijos, tiek genetiškai, tiek kalbiškai-kultūriškai, tai negalėsime lengvai atskirti gudo-balto nuo gudo-germano. Čia darau prielaidą, kad ir vėlesni baltai ir germanai ir įsimaišę slavai galėjo turėti pakankamai daug panašumo, kad žvelgiant iš šių dienų perspektyvos nustatyti principinę etninę-geografinę priklausomybę gali būti beveik neįmanoma. Tie skirtumai susiformuoja jau vėliau, konkrečiose vietose gyvenant pakankamai sėsliai. Ir tuos skirtumus mes pamatome jau istorinėje epochoje. Pavyzdys vokiečių tauta. Ji pradeda vienytis tik įsigalint visuotiniam raštingumui ir dirbtinai įvedant suliteratūrintą sunormintą gramatiką. Iki tol buvo daugybė žemių su savo dialektais, kurie tarpusavyje nesusišneka. Ir tik klausimas, kokios šalies įtakon papuls. Toks yra ,kad ir Elzasas ar Alpės. O ir ta pati Šveicarija. Jų etninė priklausomybė yra daugiau apsisprendimo reikalas su kuo jie. Lygiai taip pat kaip lietuvis nesupranta latvio, jeigu jis yra ne iš paribio. Tą pačią problematiką turime su tuteišiais Vilniaus krašte. Užteko kelių šimtmečių įtakos ir žmonių etninė savimonė deformavosi. Todėl galvoti apie gudus, kaip apie vienalytį masyvą yra problematiškas reikalas.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software