Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Anyone who believes you can't change history has never tried to write his memoirs." David Ben Gurion
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Gardino pavadinimo kilmė
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
dzukas
Posted 2009-11-24 19:34 (#72130 - in reply to #72100)
Subject: RE: Gardinas-Garadnia


Extreme Veteran

Posts: 412
20020010
Kriwis - 2009-11-24 5:06 PMKainos/kokybės santykis, jeigu kalbame apie plėšiamuosius žygius. Bet kalba eina apie tranzitą, apie tranzito arteriją. Jos tikslas sujungti šiaurę su pietumis. Ir turime kalbėti apie bent tris dedamasias: Pietinis taškas-tranzitas- šiaurinis taškas. Procesas ,žinoma, nebuvo toks paprastas ir neapsiribojo vien tuo ,kad sujungti tuos du taškus. Pakeliui buvo daugybė interesų zonų, kur vyko mainai. Ir ne būtinai karavanui nueiti iš taško pietuose x į tašką šiaurėje y. Tikimybė gauti per galvą maksimali. Paprasčiau užsimti tarpiniu transportavimu ir spekuliacija. Pažiūrėkite į Marijampolės ar Gariūnų fenomenus jų klestėjimo laikotarpiu. Jie puikiai veikė "laukinio kapitalizmo sąlygomis". O kai pradėjo reikalą tvarkyti "centralizuotos valdžios" su savo mokesčių ir protekcionizmo politika, pamatėme akivaizdų nuosmūkį. Gintaro kelio problematika ta pati.
Apie vikingų rolę. Regis neturime duomenų apie proceso valdymą iš vieno centro. Tai nepavaldūs nei šiaurei, nei pietums stichiniai procesai. Ir tik vėliau prasidėjo teritorijų valdymo ir apmokestinimo procesai. Pradžia prasideda po Kristaus gimimo, kai nei apie slavus, nei apie germanus nekalbame. Tačiau gotų klausimas jau iškyla. Kaip pavyzdys Lietuvos teritorija. Veiksmas pirmiausia turėjo vykti upių slėniais. Tik po to per kelis šimtmečius plėtėsi dirbamos žemės plotai. Žemdirbystė tampa prioritetu, reikia vergų ir t.t. Baltarusijos teritorija: pelkės ir miškai. Susisiekimas vandens keliais. Todėl būtent vandens arterijos ir yra ašis, apie kurią vystosi civilizacija. Gintaras ir tampa viena iš fenomenalių prekių, kuri verčia šią arteriją dirbti.Tikslo nėra jį kaupti. Tikslas jį perparduoti tiems, kurie jį vertina. Tada interesas ,kad procesas vyktų, nesustotų ir tai yra turtėjimo sąlyga. Kauno apylinkės ir yra pavyzdžiu, kuris yra bene geriausiai nušviestas. Ir pagal jau dabar turimus duomenis klausimas ne tame ar vyko prekyba, bet tik kaip vyko


Na prekyba vyko. Tą patvirtina ne tik Marvelės radiniai. Juk tai, kad dabar nuošaliausiuose piliakalniuose randama romėniškų monetų šį tą pasako. Tačiau iki valstybės susikūrimo juk palyginti nedaug politinių, karinių ar ekonominių centrų būta Nemuno pakrantėje.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software