Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "To avoid criticism do nothing, say nothing, be nothing." Elbert Hubbard (1856 - 1915)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Gardino pavadinimo kilmė
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
dzukas
Posted 2009-11-25 14:08 (#72182 - in reply to #72177)
Subject: RE: Garda-laivas


Extreme Veteran

Posts: 412
20020010
Bolia - 2009-11-25 2:53 AM

Įskaitant visus abejotinus - maždaug trisdešimt. Yra dar kelios dešimtys ugrofiniškų skolinių. Daug, ar ne? Ką ten belyginti su baltiškais skoliniais, kurių, pvz., suomių kalboje yra daugiau nei vienas procentas. 


Kai kas tą laiko nemažu skaičiumi, ypač kai užsiklojo kitas kultūros sluoksnis.


Tuo metu rytų Lietuvoje vyravo Narvos kultūra, kuriai žymesnės įtakos nepadarė nei šukelės, nei duobelės. O kad Narvos kultūra savu laiku siekė dab. Taliną - kurkas įdomiau. Gal Tamstos genetiką reikia suprasti atvirkščiai - ugrofinai atsibeldė į baltų gyventas žemes? 


Mažiau spekuliuoti reikia pagal tai kas kam kaip atrodo, o panagrinėti tam tikras ypatybes. Finougriškos kilmės lietuvių ir latvių (bei baltų likučių slavų žemėse) genetinė subgrupė yra kitokia nei suomių, tai sąlygoja gana ilgą ir atskirą finougriškųjų baltų egzistavimą. Tačiau pagal genetinius tyrimus (mutacijų skaičių) galima nustatyti bendro protėvio turėjimo tikimybę ir tikėtiną laikotarpį, t.y. galima nustatyti kada pvz. N haplogrupės lietuvių ir suomių keliai išsiskyrė.
Pagal genetines mutacijas galima atsekti migracijos kelią. Lietuviai šiuo atveju baisiais atsilieka, tyrimų, iš esmės, neatliekama. Tai leidžia kai kuriems "mokslininkams" teigti, jog netgi gediminaičiai buvo suomių kilmės vikingai, nors jų lietuvių tarp bendrų protėvių daugėja.Kas liečia auksčiau minėtą laivą, jis anksčiau (kaip ir burė) buvo laikomas baltizmu finų kalbose. Tik palyginus neseniai buvo nuspręsta, kad tai visgi finiškas žodis. Ar tik po kiek laiko vėl nepasikeis situacija... 

Egzistuoja keletas ugrofiniškų kalbų. Yra sukonstruotas toks bazinis proto- ugrofinų žodynėlis, turbūt, daugiausia lyginamosios kalbotyros pagrindu.
Šiaip, tie priskyrinėjimai dažnai vyksta tokiu pagrindu, kad dažnai indoeuropietiškos kilmės žodžiai prilyginami slavizmams ir pan. (netgi ieškoma pakaitalų).
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software