Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Mes, lietuviai, esam mįslinga tauta. Mes vis dar savo dvasioje tebesiblaškom tarp buvusių valdovų imperinės pilies ant Gedimino kalno ir susmegusios į žemę vargdienio lūšnos, vis dar nedrįsdami praverti langų ir mesti drąsų žvilgsnį į Lietuvos rytojaus viziją." Vytautas Alantas (1902 - 1990)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Gardino pavadinimo kilmė
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
gedsas
Posted 2009-11-25 19:26 (#72198 - in reply to #72194)
Subject: RE: Grandiči


Extreme Veteran

Posts: 331
200100101010
Tai tais lietuviškais toponimais ir hidronimais visa Vakarų Baltarusija nusėta, tęsiasi jie net tolyn į pietus nuo Gardino link Bresto, Pinsko, Balstogės... Visur jų galima rasti pvz. net prie pat Naugarduko yra kaimas pavadinimu Даржы (arba naujesniuose žemėlapiuose - Доржи, nors ant kelio ženklo parašyta Даржы , matyt, taip vietiniai taria ), taip pat Naugarduko aukštumose yra kaimas Калничи (Kalnyčiai), kaip tik ten kur nuo Nemuno slėnio judant link Naugarduko prasideda kalvos ir kalvelės (kam teko lankytis - Naugardukas įskūręs ant kalvų ~ 200 m. virš jūros lygio).

Tas pats vaizdelis yra ir Gardino srityje. Na o dėl "Grandiči" tai vienam lietuviškam žemėlapyje esu matęs, jog šis Gardino priemiestis vadinamas tiesiog "Grandys" ar "Gramdys". Tačiau realiai tikrai nemanau, kad "Grandiči" (Grandyčiai, Grandys) davė pavadinimą miestui vardu Gardinas, juk tokia ar panaši jo forma paliudyta nuo seniausių laikų. Manau, ji yra jotvingiškos kilmės, panašiai kaip šalia esantis vietovardis Rai-gardas.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software