Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "How much easier it is to be critical than to be correct." Benjamin Disraeli (1804 - 1881), speech, January 24, 1860
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Gardino pavadinimo kilmė
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
dzukas
Posted 2009-11-26 18:38 (#72246 - in reply to #72219)
Subject: RE: Garda-laivas


Extreme Veteran

Posts: 412
20020010
Bolia - 2009-11-26 1:20 AMŽinoma, puodai, kaip ir genai, kalbos neatskleidžia, kartais tenka remtis vėlyvesniais rašytiniais šaltiniais. Tuo tarpu genetika remiasi dabartiniais žmonėmis ir dabartine etnine situacija. Tai kur spekuliacija? 


O kai tų rašytinių šaltinių nėra, tai kartais ir egzistuoja gryna spekuliacija. Genetika remiasi ne tik dabartiniais žmonėmis, o bet ir jų palaikais. Esmė, jog tam tikras genų rinkinys yra perduodamas iš kartos kartos su palyginti nedidelėmis, arba visai be mutacijų. Pagal tas mutacijas galima nustatyti migracijų kryptis ir kokioje vietoje protėviai gyveno (ne visais atvejais). Tai galėtų būti rimta paspirtis archeologijai identifikuojant kai kurias kultūras.


Apie terminus. Finougrai - tie kurie vartoja kalbą, priklausančią finougrų kalbų grupei. Baltai - tie, kurie šneka kalba, priklausančia baltų kalbų grupei. Ir jokių kitų požymių. Taigi terminas "finougriški baltai" yra logiškai klaidingas. 


Jeigu Jums nuo to geriau, aš galiu perfrazuoti- finougrų kilmės baltas arba finougrų kilmės lietuvis. Jei neįtinka pateikite alternatyvą.
Baltai nėra genetinė grupė, finougrai yra, ir indoeuropiečiai yra. Indoeuropietiškos kilmės lietuvių haplogrupė yra tokia pat kaip daugumos slavų.
Lietuvių tautą kaip ir latvių sudaro pagrinde dvi genetinės grupės (finougrai ir indoeuropiečiai, atitinkamai maždaug 40 ir 50 proc.), visa kita kelių procentų priemaišos. Vadinasi arba autochtonai yra išnaikinti arba finougrai arba indoeuropiečiai yra autochtonai (Lietuvoje).Ar N1c1 išsišifruoja kaip proto-finougrų kalba? Kuo remiantis? Manau šis klausimas mūsų diskusijoje kertinis. 


Neišeina susikalbėti- pabandom taip- kokia kalba kalbėjo bendras tūlo lietuvio- suomio- karelo genetinis protėvis kokiais 3000 BC?


Žinoma įmanoma. Būtent genetinių tyrimų dėka įrodyta, kad Neandertalio žmogus nebuvo mūsų protėvis. Bet apie kokius nors platesnius atskirų archeologinių kultūrų tyrimus girdėti neteko. O tai jau būtų šis tas rimtesnio... 


Šiek tiek švietėjiškos informacijos.

http://www.timesonline.co.uk/tol/news/world/europe/article4333514.e...

Tyrimai vyksta nuolatos. Jų visapusiškas ir apimtis yra ribota, bet duomenys anksčiau ar vėliau bus susisteminti.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software