Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Vytauto Didžiojo žirgo išmaudymas Juodojoje Jūroje mums ne ką tepadėjo. Geriau jis būtų pajodinėjęs Baltijos pakrante ir čia išmaudęs savo žirgą." Vytautas Alantas (1902 - 1990)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Gardino pavadinimo kilmė
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
dzukas
Posted 2009-11-26 18:48 (#72247 - in reply to #72233)
Subject: RE: Garda-laivas


Extreme Veteran

Posts: 412
20020010
Linas Kondratas - 2009-11-26 1:22 PM

Būtent, dalis lietuvių, latvių ir priklauso tai pačiai šakai N1c1 kaip ir suomiai, samiai ir kiti finougrai, tai yra bent jau iki išsiskyrimo jie kalbėjo proto- finougrų kalba. Kada ir kaip jie įsiliejo į indoeuropiečius (R1a1a Haplogrupė), buvo jų asimiliuoti- jau kitas klausimas.  


Genotipas apie jų vartotą kalbą jokios informacijos neteikia. Gal ir kalbėjo protofinougrų kalba, gal ir ne. Galima tik spėti. 


Šiaip tai mes nežinome kokia tai buvo kalba, kalbos. Dėl to ir naudojame bendro pobūdžio terminą protokalba, tačiau proto kalba nustatoma pagal tam tikras bendras kalbų ypatybes ir charakteristikas. Sakykime, suomių, samių, karelų, komių kalbos turi tokių charakteristikų leidžiančių jas kildinti vienos proto kalbos. Vadinasi visai tikėtina, kad kad bendras komio, lietuvio ar karelo protėvis kalbėjo ta proto- finougrų kalba, nes absoliuti dauguma jo palikuonių, skirtingų tautų, atstovų ir toliau šneka kalbomis kylančiomis iš tos proto - kalbos.
Mes negalime nuspėti, kada jie nustojo kalbėti finougriškai, įsilieję į kitą kultūrą, bet egzistuoja tam tikri kintamieji leidžiantys daryti išvadas kokia protokalba jie kalbėjo.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software