Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Рано или поздно наступает минута, когда впереди только прошлое, а будущее - позади." Лешек Кумор
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Gardino pavadinimo kilmė
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Bolia
Posted 2009-11-27 03:10 (#72266 - in reply to #72246)
Subject: RE: Garda-laivas500500500500200100101010
O kai tų rašytinių šaltinių nėra, tai kartais ir egzistuoja gryna spekuliacija.  


Galbūt susidaro keblumų, kai kalbama apie smulkius etninius vienetus, pavyzdžiui atskiras nedideles gentis, tačiau tokiu atveju šalia mokslinių išvadų visada išlieka prierašas hipotetiškai arba panašiai. Bet kalbant apie tokius stambius junginius kaip baltai ar ugrofinai duomenų yra pakankamai, ir ne vien rašytiniai šaltiniai, bet ir kalbotyros duomenys, archeologinių kultūrų perimamumo tyrymai, etnoinstrumentologijos tyrymai, antropologiniai duomenys, odontologijos duomenys, etnologinio palikimo tyrymai, netgi tautosaka. Visko ir nesuminėsi. Genetikai visus šiuos duomenis ignoruoja, nes pagrindu stato dabartinę etninę situaciją.

Pagal tas mutacijas galima nustatyti migracijų kryptis ir kokioje vietoje protėviai gyveno 


Ir kaip pagal mutacijas galima nustatyti, kad pvz kokiame XIII amžiuje lietuviai surengia žygį į Estiją ir iš ten parsiveda kokius 500 belaisvių. Juk tų belaisvių dauguma pasilieka gyventi, o jų jei ne vaikai, tai anūkai jau kalba tik lietuviškai.

Neišeina susikalbėti- pabandom taip- kokia kalba kalbėjo bendras tūlo lietuvio- suomio- karelo genetinis protėvis kokiais 3000 BC? 


Manau nuo 5000 metų pr. Kr. gyvavusi Narvos kultūra buvo pirmieji indoeuropiečiai. Taigi Estijoje (kaip pvz.) tuo metu kalbėta panašia į lietuvių kalba. Iki 3000 metų pr. Kr. mongoloidinių bruožų turintys šukinės - duobelinės keramikos žmonės finizavo Narvos kultūrą, esančią į šiaurę nuo Dauguvos. Pietuose susidarė Vėlyvoji Narvos kultūra, kurių gyventojus jau galime pavadinti prabaltais. Estijoje tuo metu pradėta kalbėta panašia į finų kalba. Tiek apie protėvius.
http://www.istorija.lt/la/girininkas2000ru.html
O į klausimą taip ir neatsakėte, nors tas atsakymas sudėliotų daug taškų. Taigi, kuo remiantis N1c1 geno nešiotojai priskirti proto-finougrų kalbinei grupei? Ar tik ne dabartine etnine situacija?

Šiek tiek švietėjiškos informacijos 


Pavieniai atvejai. Jokiais platesniais tyrymais net nekvepia. Iš principo aš ne prieš genetiką, aš prieš skubotas ir nepasvertas išvadas.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software