Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Any fool can criticize, condemn, and complain - and most fools do." Dale Carnegie
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Gardino pavadinimo kilmė
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Bolia
Posted 2009-11-27 23:45 (#72294 - in reply to #72292)
Subject: RE: Garda-laivas500500500500200100101010
dabar suomiai persvarsto savo atsikraustymo į dabartinę Suomiją istoriją 


Štai tamsta rėžiate, kad 40% lietuvių kilo iš finougrų. Tūlas suomis, pasiskaitinėjęs forumą, padarys išvadas, kad lietuviai permąsto savo etninę istoriją. Taigi kokiu lygiu suomiai svarsto apie savo istoriją? Kokių istorikų moksliniuose darbuose atsispindi naujasis požiūris? Kiek daug tokių darbų? Kokia oficiali akademikų pozicija?

Deja, indoeuropiečiai iš kurių kilo baltai atėjo į regioną gerokai vėliau. Kokiais 2500 metų Dėl kalbos apskritai sunku kažką spręsti visiška spekuliacija. 


Baltai kilo iš neolitinių Narvos, Pamarių, Padnieprės kultūrų. Kiti indoeuropiečiai, kad ir virvelininkai, Narvos kultūrai didesnės įtakos nepadarė (kaip ir suomių nesuindoeuropietino, ar ne?). Štai Jūms tai spekuliacija, nors neaišku kodėl: ar dėl to, kad neįsipaišo 40%, ar dėl to, kad nežinote kokiais argumentais tai paremta ir net neįdomu, o gal dėl to, kad Istorijos instituto Archeologijos skyriaus vedėju tegali būti spekuliantas?

o tai remiasi ne tik genetine informacija, bet lyginamąja kalbotyra 


Nejaugi? Lyginamąją kalbotyrą galite paversti prostitute ir pasiguldyti kaip tik norite, tačiau net ir tokiu atveju ji bus tik didžiausias Jūsų paskelbtos teorijos priešas. Pavyzdžiui kalbotyros duomenimis nėra nei Lietuvoje, nei lietuvių kalboje jokio finougriško klodo, išskyrus keletą trupinių, kas net etnosų bendravimo atvejais yra nedaug. Tuo tarpu tos pačios kalbotyros duomenimis finougrų kalbose daugybė baltizmų (kaip jau minėjau, suomių kalboje baltizmai sudaro daugiau nei 1% viso žodyno), be to baltai ne tik skolino žodžius, bet ir paveikė visą garsyną, leksikos elementus, net kalbos gramatinę sandarą.
O gal genetikai remiasi tik tais kalbotyros duomenimis, kurie jiems parankūs, o visus kitus "pražiopso"?

bet pavadinkime jas "genetiškai grynomis" ... šneka finougrų kalbomis, t.y. visos kalbos kilo iš tos pačios prokalbės. 


Va čia ir įdomiausia. Visus šiuos dalykus būtina įvardinti. Kur tie grynuoliai gyvena (ar gyveno), kokiai archeologiniai kultūrai priskirti, kuriais metais iš savo vietos pajudėjo ir kokiomis kryptimis? Sužinosim konkrečiau, tada palyginsim, patyrinėsim...

pirma reikia gerai susipažinti su išvadomis prieš jas kritikuojant 


Na išvadas Jūs išrėžėte smagiai - 40% . Tai aš bandau iš Tamstos ištraukti, kaip tokios išvados buvo padarytos. Tuo pačiu įkyriai siūlau alternatyvą - "minėtas finougriškas genas iš tiesų yra baltiškas" (na kad su archeologija, antropologija ir kalbotyra taip smarkiai besipjautų).
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software