Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Если хочешь видеть, что было тысячу лет назад, вникай в современность; если хочешь познать огромное множество вещей, начинай их изучение с одной или двух." Сюнь-цзы
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Gardino pavadinimo kilmė
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
dzukas
Posted 2009-12-01 14:31 (#72380 - in reply to #72375)
Subject: RE: Garda-laivas


Extreme Veteran

Posts: 412
20020010
Bolia - 2009-12-01 2:51 AM

mestelkite nors vieną nuorodą apie ištirto milijono lietuvių genetinė informacija- tai būtų sensacinga 


Jau Vembrui atsakiau. 


Nelabai panašu į realybę. Nežinant, tik Sovietų Sąjungoj galėjo testuoti Be to, technologija labai keičiasi. Kučinskas yra medikas- jis daugiaiu dirba per kraujo tyrimus su medicina susijusius. Gal kažkokio pobūdžio tyrimai su sveikata susiję.


Aš ne genetikas, kas vyko per paskutinius metus tikrai nesekiau. Tačiau, pvz., 2005 metais Lietuvos mokslų akademijoje vyko konferencija "Lietuvių genomo kilmė", su kurios pranešimais susipažinęs. Pastebėjau, kad genetikos mokslo duomenys yra sekami ir plačiai pritaikomi, ir kad tyrimai tikrai nestovi vietoje. Be abejo, turtingi užsienio universitetai gali leisti sau žymiai daugiau, ypač šiai dienai, kai visus "graužia" krizė. 


2005 m. dar pakankamai vėlyvi metai, nes kiek teko ieškoti visi straipsniai baigiasi apie 2000 pirmo dešimtmečio pradžią. Tikrai užsienio universitetai gali sau leisti daugiau:) Užsieniečiai ir pradėjo lietuvius tirti, nes Lietuva buvo balta dėmė.


Gi suprantat, kad kalba ėjo ne apie tai . Finougrų kalba galėjo susiformuoti (kas labai tikėtina) žymiai vėliau, nei atsirado jiems priskiriama haplogrupė, o ir į lietuvių etnosą N genus galėjo atnešti nebūtinai finougrai. 


Tik problema, kad mums būdinga genų atšaka eina ne tiesiogiai nuo Yizu (Birmoje) ir ne nuo Jakutų, kurie mums dar artimesni, bet nuo tų pačių finougrų (suomių, estų, lapių, karelų ar net komių). Galima nustatyti kada buvo atsiskirta nuo tos protogrupės, o tada jau bandyti atsekti migraciją. Jeigu Jūs taip bijot finougriškos kimės- vadinam juos Uraliečiais, iš kurių ir kilo finougrai su samojiedais. Tik bijau, kad mūsiškiai atsiskyrė gerokai vėliau negu samojiedai:) ir mokslinėje spaudoje vadinama finougrų įtaka (čia ne pseudo teorijos iš mėgėjų tinklapių). Mūsų genai panašesni į karelų ar samių negu į samojiedų:)
Bet faktas, kad vienas kitas žodis iš jų prokalbės galėjo praprūsti tarp indoeuropiečių. Nepamirškime, kad visgi Lietuvoje dominuoja indoeuropiečių genai (r1a1), o N sudaro apie 40 procentų. Kur ir kokiu būdu jie galėjo susilieti jau galima spekuliuoti, kadangi duomenų dar labai trūksta, tačiau kadangi faktas, kad visų vyrų indoeuropiečiai neišpjovė:), gal net visai taikiai viskas vyko.

Paskutinis bendras indoeuropiečių (R) ir Ugrofinų protėvis (N) buvo MNOPS (K) haplogrupė (apie 30- 40 tūkst. metų), taigi yra šioks toks laiko atstumas 


Galima plačiau? 


http://en.wikipedia.org/wiki/Haplogroup_MNOPS_(Y-DNA)
Ji kyla iš K haplogrupės. Reikia turėti omenyje, kad su indoeuropiečiais N grupė išsiskyrė tuo po išsiskyrimo su būsimaisiais Amerikos indėnais ir melaneziečiais (Žinoma keletas tūkstantėlių metų prabėgo:)

Dėl esto berniuko genų pataisysiu 


Gal galima ir apie estų mergaitę? 


Estų mergaitė turės maišytus tėvų genus. Jos genetiką galima atsekti pagal motiną - mtDNA testas. Žr. kitą atsakymą

Apie mtDNR mes apskritai nediskutavome ir manau, nėra reikalo pradėti 


Vieni DNR tyrimai kažkuo prastesni už kitus? Ir kuo? 


Prastesni. Jie suteikia mažiau informacijos, nėra tokie tikslūs ir pan. mtDNR testu galima atsekti savo kilmę pagal moteriškąją liniją. MtDNR glūdi mitochondrijose. Taip moteris perduoda savo informaciją apvaisinimo metu, vyriškas mitchondrinė DNR- sunaikinama:) Tiesa,

http://lt.wikipedia.org/wiki/Mitochondrija
http://en.wikipedia.org/wiki/Human_mitochondrial_genetics
http://en.wikipedia.org/wiki/Haplogroup_H_(mtDNA)

Su vyrais informaciją sunku susieti, dažnai jos atkeliaudavo skirtingais keliais į Europą, kas lyg ir leistų spekuliuoti, apie vyrų išžudymus. Dažniausia haplogrupė yra H,kuriai priklauso pusė Europos moterų.


Gerai, jei Jums linksma. Bendras protėvis nustatomas tušinuku ant popieriaus, ar ne? Tai jau nėra linksma? Bendras protėvis - viena, kada jis įsiliejo į lietuvių etnogenezę - jau kita. 


Tušinuku būtų visai sudėtinga, geriau jau pasinaudoti specialiom skaičiavimo programom:)
Dėl įsiliejimo teisinga, tačiau iki įsiliejimo jis priklausė kitam etnosui ir kalbėjo kita kalba.

Aš jums sukursiu fiktyvų modeliuką:
Bendras protėvis su keletu dabartinių lietuvių, latvių, suomių ir samių, komių (3000 BC)
Bendras protėvis su suomiais ir samiais, latviais, lietuviais (2000 BC)
Bendras protėvis su lietuviais ir latviais (nuo 1000 BC iki 1200 m.)
Bendras protėvis su lietuviais (iki esamo momento)
Hipotetinis modelis, nekreipkit dėmesio į datas ar pan.:)

Analogiškai galime paskaičiuoti ir indoeuropiečius ir galime daryti kažkokias išvadas. O jei dar ištraukiame keletą DNR iš archeologinės kultūros palaikų- visai puiku (tačiau mūsų platumose taip nebuvo atlikta).


Daromi tyrimai archeologiniams palaikams, daromi. 


O taip, tie Jums painieji mtDNR tyrimai. Papasakokit, kaip kelių tūkstančių metų senumo palaikams nustatyti Y haplogrupę. 


Jau norėjau piktintis, kad neskaitot nuorodų, o paskui vėl niekus rašot, bet mano
kaltė praeitą kartą neįdėjau nuorodos.
http://www.springerlink.com/content/f1234473n7261m8w/

Kaip ir minėjau mokslas vystosi greitai- paskaitai senesnį straipsnį ir rizikuoji apsikvailinti.Tas tikra tiesa. Tik lietuviai čia "savo vietoje", genetika - tikrai ne vienintelė sritis, kur istorikai nelenda iš LTSR ribų


Liūdna, be taip yra.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software