Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Those who cannot remember the past are condemned to repeat it." George Santayana (1863 - 1952), The Life of Reason, Volume 1, 1905
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Gardino pavadinimo kilmė
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
aurimass
Posted 2009-12-09 16:41 (#72791 - in reply to #71949)
Subject: RE: Gardino pavadinimas-daržas


Expert

Posts: 1280
50050020050101010
Yra budas ir šieną sukrauti tarp keturių statmenai įkastų karčių, viršuje padarant stogą. reikėtų pasidomėti kaip tai tarmiškai vadinasi. 


pritariu - dar mano senelis (aukštaitis) naudojo tokį būdą - kai šienas į daržinę nebetilpdavo (derlingais žolyte metais) - kas tingėdavo ar neturėdavo galimybių, palikdavo laukuose šieną kupetose, kas galėdavo - apsaugodami į gerokai didesnę nei kupeta krūvą sukrautą, suręsdavo konstrukciją ant keturių-šešių kuolų su keliomis žardinėmis gegnėmis ir grebėstais, apdengdavo tuo pačiu šienu ir vadindavo tai žardu. Dar viena šieno saugojimo ir džiovinimo lietingais metais atmaina, vadinta taip pat žardu - dviejų stačiakampių rėmų su žardiniais grebėstais surėmimas į savotišką stogelį - ant jo sukraudavo šieną - šieno saugojimui atvirai lauke sienos net gi kenksmingos - nebus prapūtimo, vėdinimo - sušus šienas. O patį konstrukcijos surentimo veiksmą vadino žardyti . Dar vienas žardo variantas - kol apvali kartis 'palaida", nepanaudota - ji - kartis, kai sukalta į kažkokią konstrukciją - jau žardas, o g kitimą į ž labai lengvai galim paaiškinti slavų įtaka.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software