Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "How much easier it is to be critical than to be correct." Benjamin Disraeli (1804 - 1881), speech, January 24, 1860
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Gardino pavadinimo kilmė
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Kriwis
Posted 2010-01-10 22:29 (#74010 - in reply to #74009)
Subject: RE: Gardino pavadinimo kilmė- "Никто не будет против"?Expert

Posts: 1941
50050050020020010101010
Leliwa - 2010-01-10 9:56 PM

aurimass - 2010-01-04 5:23 PM

A tema, pasirodo, jau bandyta nagrinėti...

Мотивы подобного мифотворчества русской историографии понятны: источников по Киевской Руси раз-два и обчелся. Пришлось приватизировать частичку истории «Затерянного мира» европейского средневековья – истории ободритов, поморян, пруссов, ятвягов. Она же безхозная – непокорные язычники истреблены и ассимилированы. Никто не будет против.


http://forum.istorija.net/forums/thread-view.asp?tid=3475&mid=50554...

"Aplink vieni vagys..."

Na jeigu mes "miesto nezastolbyli" - tai užims kiti - rusai, lenkai, germanai su skandinavais.
Gal vistik yra istorinė/sisteminė problema, kad Rytų Europos istoriją XIX a. (kai istorija ištiesų pradėjo tapti mokslu) rašė/tyrinėjo pagrinde germanai. Netgi ir Rusijos imperijos vadovėliai - germanų autorių su rusų redakcija. Todėl ir Europos istorija po Romos hegemonijos žlugimo - germaniška. Kurią bepaimk "rimtesnę" gentį - jie germanai, na gal kai kurios keltų, kurių valdovai chanai ar pan. - na tai tie azijatai. Na o paskui istorinės erdvės "likučius" pradėjo dalytis visi kiti - Lietuvos/baltų atveju - lenkai, rusai, dabar dar belorusai, katrie iš inercijos nenori/negali suprasti savo istorinio potencialo - jie ir baltai ir slavai - istorinis stereotipas - baltas=barbaras, atsilikėlis - jiems trukdo (lenkų, rusų įdiegtas - ir germaniškos/vokiškos "mokslinės" literatūros).
Na kad ir mūsų "linksniuojami" gotai - šiaip aš neutralus baltų gotiškumo ar gotų baltiškumo versijai - kokio velnio jie iš jų numylėtos Skandzos+Gotlando persikėlė į per Baltiją į žemyną. Per keturis-penkis šimtus metų "apsuko ratą" Europoje kariaudami, kurdami valstybes ir žlugdami ir grįžo per Daniją atgal į Švediją (kurią jau buvo užėmę suebai ?) ir galų gale vėl atsidūrė Gotlande, išstumdami kimbrus, kurie ... atsidūrė būsimoje Prūsijoje ir Pomeranijoje ? Jeigu kitus indoeuropiečius "paspaudė" aziatai (hunai, avarai ir kiti), tai kas gotus privertė keliauti - badas, karas ar dar kas kita ? O kodėl baltai niekur nekeliavo, įsikirtę nagais ir ragais in savo žemį? Visi gi bastėsi, ir slavai "v tom čisle". Ar visas tautas/gentis, išskyrus baltus, buvo apėmusi masinė psichozė ? Atleiskit nevisai į temą ... šiaip, psamonės srautas .
Konkretus klausimas - kas žinoma apie skandinavų gyvenvietę Rusnėje ? O skandinavų pėdsakai Kaune, gal Merkinėje, Gardine ( strateginiai Nemuno taškai).
 


Iš šio pasąmonės srauto, išskirčiau vieną dalelę, kuri mane seniai neramina.
Kaip Nemunu vyko prekyba su Kijevo Rusia ir toliau?
Turime Kauną (Kaunogardą?), Gardiną (Nemogardą), o kur ir kokiu vandens keliu toliau?
Gal kas galite įjungti savo pasąmonės srautą :sm15: 


kas per nesamonės? Juk buvom izoliuti ir nieko niekad čia nevyko!!!
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software