Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Hegel was right when he said that we learn from history that man can never learn anything from history." George Bernard Shaw (1856 - 1950)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Ar galima panaikinti privačią nuosavybę?
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Kriwis
Posted 2009-12-13 13:56 (#73052 - in reply to #72999)
Subject: EU ir Ž.ū.Expert

Posts: 1941
50050050020020010101010
Vigintas - 2009-12-12 3:52 PM

to Kriwis - EU skatina kaimo kooperacija, mazaji maisto perdirbima, skirdama tam subsidijas. Tam yra sudaryta nemazai konkreciu programu, kas galetu stipriai pagerinti kaimo ekonomika. Problema ne EU politikoje, jinai duotu metu pakenciama. Propblema lietuvos valdininkuose-biurokratuose, del kuriu EU skirtos lesos nera isisavinamos, ju keliami bereikalingi reikalavimai, trukdziai... Net ir didziuju EU pinigu isisavinimas, skirtas keliu staybai, socialines paskirties patatu statybai (sporto kompleksai, vandenvala, ekologija) lietuvoje issisavinama siais metais maziau nei 30 % . EU pinigus skiria, tik lietuvos verslas, beje net didysys verslas nesugeba issisavinti siu pinigu.
Sutinku su tavimi, kad kooperaqcija ne visur efektinga priemuone, bet ekonomikoje aplamai negali buti vieningi recepto visoms sritims O koperacija zemes ukyje , mazasis produkcijos perdirbimas, kogero vienintele priemuone uztikrinanti, kad nebusi apiplestas duidziuju perdirbeju... 


Prisipažinsiu. Nesu žemės ūkio specialistas. Tačiau prisiminkim istoriją. Eu standartai tokie, kad stojant teko uždaryti smulkiąsias skerdyklas. Prisimenat lozungus apie "humanišką" kiaulių ir galvijų skerdimą Taigi liko tik kelios monopolistinės mėsinės. Eu pinigų dykai neduoda. Kreditus tenka vistiek grąžinti. Paprasčiausiai tenka dirbti tik dėl bankų.kurie kofinansuoja. Žodžiu nėra taip paprasta su tos paramos panaudojimu. Dabar didžiausias problemas turi būtent tie, kurie investavo į įrangą ir tenka mokėti aukštas palūkanas. Smulkiesiems yra nelengva. O kooperacija būtent jiems aktualiausia.
Kitas pavyzdys su technika. Dabar vyksta juokingi dalykai. Masiškai stengiamasi pasinaudoti parama ž.ū. pagal supaprastintą tvarką, t.y iki 150000lt technikai 5sigyti. Perkami brangūs traktoriai, kurie bus panaudojami neracionaliai, nes, pvz bidonus su pienu pavėžėti, ar į parduotuvę nulėkti. Programa skirta fiziniams asmenims. Vietoj to ,kad organizuoti kooperatyvą, kuris aptarnautų tam tikrą teritoriją. Žodžiu rinkoje greitai bus traktorių išpardavimo banga. Tas pats su perdavimo ūkių vaikams programa. Ji realiai yra fiktyvi, tik toliau iškreipia realią padėtį. Ta kategorija būtent ir būtų potencialūs kooperatinio judėjimo dalyviai. Gi dabar jie tampa šešėliu kaime, nes dirba nelegaliai. Galima dar daug ką vardinti. Bet, kad EU meta krūvą pinigų į neefektyvų ž.ū. čia vieša paslaptis(apie pusę viso biudžeto) Tie pinigai ir žlugdo. Jau ką reiškia išmokos už tai ,kad nieko negamini. Kodėl taip nepadarius ir kitose ūkio šakose
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software