Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "We are not asking for a complete opening of NATO’s door, just a small enough opening so that Lithuania can get through it." Lithuanian Prime Minister Gediminas Vagnorius, speaking to journalists in July, 1998
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Slaviški gyvenviečių vardai Pietryčių Lietuvoje
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
gedsas
Posted 2009-12-01 19:49 (#72395 - in reply to #72394)
Subject: RE: Slaviški gyvenviečių vardai Pietryčių Lietuvoj


Extreme Veteran

Posts: 331
200100101010
laimonas - 2009-12-01 7:36 PM

gedsas - 2009-12-01 4:33 PM

Visai įdomi diskusija, man irgi buvo užkliuvęs pvz. Dubičių pavadinimas. Skamba tikrai kažkaip slaviškai, bet istoriškai Dubičiai, kiek teko domėtis, pasižymėjo lietuvybe net lenkų okupacijos laikais. Beje, turiu pažįstamą kilusį iš tų vietų, tai jis Dubičių vardo kilmę aiškino maždaug "Dubičiai - tai du bičai ", na čia tokia kaip nesąmonė gaunas, vienu žodžiu, pavadinimo kilmė tikrai neaiški.

O dėl tokių vietovardžių kaip pvz. "Kaniava" tai sunku pasakyti ar tai lietuviški ar ne, šaknis lyg slaviška , bet priesaga (-ava) kaip ir lietuviška (baltiška), tokių gyvenvičių daug visose etninėse lietuviškose žemėse ar ten kur kažkada gyventa lietuvių.

 


Kazkaip keista su tais Dubičiais.Kaip tada paaiskinti Dubingius,miesteli Mazojoje Lietuvoje Dubininkas,tai pat upe Dubysa.Ar negali pradzia DUB reisksti lietuviskai dauba,idubimas,dubuo? 


BINGO , gal taip ir reiktų sieti, gal pvz. pirminė forma buvo kokie "Dubyčiai", kas reiškė kažkią vietą, esančią dauboje ir pan. Sunku iš tiesų spręsti ar čia slaviškas vardas, gal kiek maišo ta slaviško tipo priesaga "-ičiai", bet ją galima laikyti pvz. kažkiek pakeista visiškai lietuviška priesaga "-yčiai", kaip pvz. kaimelis Pavartyčiai Radviliškio raj. ir pan.
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software