Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Mes, lietuviai, esam mįslinga tauta. Mes vis dar savo dvasioje tebesiblaškom tarp buvusių valdovų imperinės pilies ant Gedimino kalno ir susmegusios į žemę vargdienio lūšnos, vis dar nedrįsdami praverti langų ir mesti drąsų žvilgsnį į Lietuvos rytojaus viziją." Vytautas Alantas (1902 - 1990)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


"Žaysle"
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
juresmares
Posted 2010-01-06 19:11 (#73885 - in reply to #73882)
Subject: RE: Turtingi kapai ir turtingi žmonės


Veteran

Posts: 107
1005
Iš esmės pritariu tavo teiginams ir pamastymams. Dėstydamas savo, kaip galėjai pastebėti, greitai užsitraukiau nemalonę ir tik dėl to, kad drįsau "menkinti" mūsų palikimą.
Tą, "mūsų" palikimą aš aiškiai skiriu nuo kaimyninių baltų genčių palikimo: siekiu išsigryninti, tai kas atrandama ir žinoma mūsų dabartinės LR teritorijoje iš žilos senovės (IX-XIV a.). Sutik, anuometiniais masteliais šiandieninė Lietuvos teritorija žiūrisi nemenkai. Tačiau joje randami tik materialinės kultūros "trupiniai", ir kas man asmeniškai nepatinka jie yra sumaišomi su aukščiau minėtų genčių palikimu. Tai daroma tam, kad sudaryti bendrą (pilną) vaizdą apie mūsų kultūrą, jos "turtus".

Taigi aš keliu klausimą, kokių baltų kultūros ar kultūrų būta dabartinėje LR teritorijoje bei dalyje Gudijos būta, kuo jos pasižįmėjo, kad be ryškaus, apčiuopiamo materialaus ir nematerialaus palikimo sugebėjo atsispirti Vakarų kultūrų spaudimui, pajungti dalį kaimyninių pietrytinių žemių ir net pasiekti valstybingumo priešaušrį? Lietuva - tai įmanoma! Na, bet kaip?
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software