Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Those who cannot remember the past are condemned to repeat it." George Santayana (1863 - 1952), The Life of Reason, Volume 1, 1905
- (Added by: Tomas Baranauskas)


"Žaysle"
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Leliwa
Posted 2010-01-08 20:15 (#73938 - in reply to #73920)
Subject: RE: "Žaysle" - paveldo skurdumasElite Veteran

Posts: 767
50020050105
Location: Kaunas - Lietuvos Širdis
Bolia - 2010-01-07 8:04 PM

Taigi, nepervertinkime savo senosios istorijos 


Istorijos pervertinti neįmanoma, ji buvo tokia, kokia buvo, ir nieko čia neprigimdysi. Tiesiog kai pritrūksta žinių (kartais dėl šaltinių ir faktų trūkumo, kartais dėl nenoro jų pažinti, visaip būna), į laisvę veržiasi noras tas žinių spragas užpildyti, gimsta daugybė idea fix, iš pseudoteorijų lipdomi iki tol neregėti istoriniai modeliai, piešiamos nematomos, seansacingos arba, kaip šiuo atveju, juodosios istorijos hipotezės.
Lietuvių, paskutinių nepavergtų iš baltų, istorija pasibaigė kartu su sąjunga su lenkais. Ir ne kokia istorinė klaida mus pražūdė, tiesiog kaikurios mūsų sąvybės, ne pačios blogiausios, atsisuko prieš mus pačius. Mes buvome konservatyvūs, kai reikėjo keistis, mes buvome tolerantiški, kai reikėjo būti negailestingiems. Tačiau iki pat pabaigos niekada lietuviai nebuvo skurdūs ir primityvūs.
Jūs raginate istorijos nepervertinti, nes Jūsų turtingumo supratimas suformuotas krikščioniškų standartų. Maždaug turtingas tas, kas stato didelius namus ir turi daug aukso į kapus nusinešti. Bet turtai iš dangaus nekrenta, šalia tokio turtuolio turėjo gyventi bent keletas nuskurdusių baudžiauninkų, priverstų kasdien badauti. Lietuvoje buvo kitaip, čia buvo rūpinamasi kiekvienu bendruomenės nariu, net vergai laikyti šeimos dalimi. Todėl paraginsiu atvirkščiai, nenuvertinkite mūsų istorijos, pakankamai senos ir garbingos, nepasiduokite dar nuo viduramžių lenkų, vokiečių ir kitų kaimynų skleidžiamai propagandai, neva Lietuva tebuvusi dviejų samanotų bakužių valstybėlė, čia be pelkių ir kelių nuskurdusių bei pono trokštančių mužikų nieko niekada nebuvo ... 


kaip temos apie paveldo skurdumą epilogui, pritariu.
Norėjau pastebėti, kad nesu turto apakintas, o ir "krikščioniškas" gobšumas man svetimas :sm11:.
Buvo visko toj mūsų žemelėje, bet gal raskime aukso vidurį tarp gedgaudizmo ir bumblauskizmo
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software