Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Желание нравиться своему веку часто бывает поводом к тому, чтобы не нравиться потомству." Пьер Мариво
- (Added by: Tomas Baranauskas)


"Žaysle"
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Kriwis
Posted 2010-01-09 14:30 (#73974 - in reply to #73961)
Subject: RE: "Žaysle"-KalevelisExpert

Posts: 1941
50050050020020010101010
Ronja - 2010-01-09 12:17 AM

Bolia - 2010-01-08 9:42 PM

turint galvoje, kad germanai Odiną dažnai vaizduodavo, kaip baltą raitelį ant balto žirgo raudoname fone 


Iš kur tai? Galima pavyzdžių?
Vieną atvejį žinau, kai baltas raitelis raudoname fone (įdedu jpg), bet tik kontekste. Šiaip dažniausiai Odinas sėdi ar stovi, su kirviu arba ietimi. Bet aptariamam kontekste yra ir labai įdomių atvaizdų (kitas jpg), labai jau pažystamos detalės ... 


Tą raudoną foną kažkaip automatiškai suminėjau iš Jusų rodomo pavzydžio. Bet apie Odino arklį daug informacijos yra sakmėse ir edose. Ten ne kartą aprašoma , kad Odino arklys buvo pilkas arba baltas. Dabar ant greičio galiu paminėti tik Edda, Gyfaginning, bet tokio pobūdžio aprašymų tikrai yra nemažai.

 


Raudonas fonas yra natūralus raudonas akmuo. Apie to laikmečio fono parinkimą vargu ar galima kažką realaus pasakyti, nebent išliko koks nors konkretus tekstas su spalvų komentarais, kas mažai tikėtina. Visi vaizdai, kurie išlikę originaliai yra ant vazų, šalmų, papuošalų ir dar kitaip. Todėl tikėtis spalvų įvairovės neverta. Gi pateiktas paveikslėlis su Odinu ant žirgo ir laikantis stebuklingą ietį(kuri pati pataiko į taikinį) yra jau iš 17amžiaus. Tai dailininko, susipažinusio su senaisiais vaizdiniais fantazija. Įvedus į goolę šimtai vaizdų, net ir šių dienų kurybos pilna. Ši tematika net tik mūsų forumo vaizduotę kutena.
Pačio Odino žirgo problematika yra daug platesnė. Kaip žinia tai mutantas, gimęs iš Lokio santykių su milžino žirgu. Būtent Lokis (vyras) pagimdo mutantą Sleipnirą su specfinėmis galiomis. Ir ši tema yra skaitoma labai plačiai paplitusi: nuo Indijos arijų iki Airijos keltų. Tame tarpe ir graikai, lotynai iranėnai taip pat turi analogų.
Vyčio šaknų taip pat gal būti galima ieškoti senovės mituose, bet ar kas turi tam informacijos. Man neteko apie tai girdėti. Vyrauja raito kario versija. Dievas karys taip pat yra labai svarbi indoeuropietiška tradicija. Tik ar Vyčio vėliavoje yra "Perkūnas karys" . Gali būti prieštaravimas: vėlės, vėliava, vėlių valdovas. Nebent vėliasniame etape Perkūnas ir čia uzurpavo "teritoriją".

Edited by Kriwis 2010-01-09 14:35
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software