Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "A silent pig digs the deepest root." Lithuanian Proverb
- (Added by: Tomas Baranauskas)


"Žaysle"
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Ronja
Posted 2010-01-09 17:02 (#73986 - in reply to #73977)
Subject: RE: "Žaysle"-Kalevelis


Veteran

Posts: 173
100501010
Kriwis - 2010-01-09 3:16 PM

Su Vyčiu sunku ką bendro įžvelgti. Šioje steloje Sleipniras( aštunkojis mutantas) atlieka transporto funkciją. Manoma,kad ten pavaizduotas ne Odinas, o žuvęs karys, nešamas į Valhala. Fonas natūralus raudonas akmuo. Koks pasitaikė. Neverta visur įžvelgti germanų įtaką. Beje tik nedaugelis mitologijos specialistų mano, kad germanai įtakojo baltus, netgi prūsų dievybės tik primena tuos pačius indoeuropietiškus dievus, bet laikomi gan originalia vietos intrepretacija. 


Kas ten pavaizduota, galima tik spėlioti. Bet pagal sakmes ir pats Odinas išjojo i mirties karalyste ant savo balto žirgo.
Ant kiek germanai įtakojo baltus ar atvirkščiai, sunku pasakyti. Kultūriniai ir ankstyvieji kalbiniai ryšiai buvo glaudūs. O germanu ir baltu mitologijas yra sunku lyginti. Didelė problema yra ir tai, kad žinios apie baltų mitologiją yra labai vėlyvos. Dar Romėnų laikais aprašytus germanų religinius papročius dalinai galma priskirti ir baltams. Vėlyvi skandinaviniai mitai automatiškai projaktuojami visiems germanams, nors kokia religija buvo pvz. Pietineje Baltijos pakrantėje iš viso nėra aišku. Pirmieji rašytiniai šaltiniai mūsų amžiaus pradžioje ten jau nurodo tik slavus, kurie garbino Vitą ir baltą arklį. Ir nors paralelės su Odinu didelės, niekas to neskuba pripažinti, nes išeitų, kad slavai ir germanai turėjo bendrus dievus. Aš nežinau, kas ten atsitiko, kad beveik visoje Baltijos pakrantėje netikėtai dingo germanai ir atsirado slavai, bet mano supratimu paralelės tarp tų Vitų ir Odino yra.


Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software