Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Если хочешь видеть, что было тысячу лет назад, вникай в современность; если хочешь познать огромное множество вещей, начинай их изучение с одной или двух." Сюнь-цзы
- (Added by: Tomas Baranauskas)


"Žaysle"
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Kriwis
Posted 2010-01-11 21:51 (#74047 - in reply to #74046)
Subject: RE: "Žaysle"-KalevelisExpert

Posts: 1941
50050050020020010101010
Ronja - 2010-01-11 8:57 PM

Panaršęs radau, kad dažniausiai tai siejama su "pagrobtos moters vadavimu" ir metas sutampa su laiku nuo kalėdų iki trijų karalių. Sakyčiau čia tas pats aukščiau minėtas Remigijaus "Saulės vadavimo" mitas šviečiasi. 


Aš savo šaltiniuose moters vadavimo nerandu.
O "jagen, verjagen" reiškia ne tik medžioklę, bet ir "vijimą, išvijimą".  

Vijimas nebūtinai verčiasi pogonia. Aš iš principo nieko prieš. Nes sakykime Vyties vienas iš principų taip pat vytis niekadėjus įsibrovėlius. Čia tradicija iki pat kryžeivių laikų. O tarmiškas Pa-ganyti, taip pat gan manomas.

O dėl moters vadavimo, populiariojoje viki:
Daugumoje skandinavų ir germanų versijų, medžioklė organizuojama gelbėti ar keršyti už moterį, kuri buvo pagrobta ar nužudyta. Medžiotojas gali būti nežinoma prarasta siela, istorinė ar legendinė asmenybė kaip Dietrichas iš Berno ar danų karalius Valdemaras Aterdagas ar identifikuojamas su dievu Odinu (ar kitu jo pavidalu).

http://lt.wikipedia.org/wiki/Laukin%C4%97_med%C5%BEiokl%C4%97

Turiu tekstą iš "Germanų mitologijos žodyno", kuriame pasakojama, kad Nykštukų karalienė kasmet turi atiduoti jauną mergaitę milžinui suryti. Ji paleidžiama į mišką, ją vejasi baisūnas milžinas ir suryja. Čia įsipina didvyris su palyda, kuris lekia mergelės vaduoti. Karalienės vardas Virginalė, didvyris Dytrichas Bernietis-(Teodorichas didysis). Siužetas iš XIIIa.nuotykių romano "Virginalė".
Kita versija 1250m. anapus Reino pasirodžiusi "Ekės giesmė". Teodorikas Didysis Tirolio miškuose sutinka laukinę merginą Babechildą, turinčią karalystę jūroje. Miško valdovas Fasoldas persekioja ją su skalikais. Ditricha stoja Babechildos ginti. Fasoldas mano,kad Ditrichas atėmė jo grobį. Jie kaunasi, bet Ditrichas sužeistas ir Fasoldas su juo nekovoja ir nenužudo. Babechilda ir Fasoldas antgamtinės butybės, tačiau autorius neaiškina šios medžioklės priežasčių.

Taigi labai viskas aišku. Parkūnas su Velinu varžosi dėl Saulės ir niekaip neišsprendžia iki galo. Matyt Perkūnas negali įvykdyti iki galo savo norų. Kažkokie giminystės ryšiai gal maišo. Toras pas germanus juk Odino sūnus????

Edited by Kriwis 2010-01-11 21:57
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2021 PD9 Software