Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Уничтожение прошлого, возможно, худшее из всех преступлений." Симона Вейль
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Getuva = Sūduva?
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Tuskawas
Posted 2010-01-04 15:36 (#73758 - in reply to #73750)
Subject: RE: Genomo įvairovė: lietuviai EuropojeExpert

Posts: 2248
500500500500200101010105
Ačiū Kriwiui, kad sudomino šiai diskusijai tai dabar iš naujo biški pasiknaisiojau ir dar šiek tiek apie lietuvių genomą radau

http://www.musicalia.lt/meli/popdar.php?DaId=8

ir dar šiek tiek:

Darbas užtruko nuo 1987 iki 2004 metų. Aplink Lietuvą ir Lietuvoje rinkau medžiagą iš žmonių imdamas kraujo ir tyrinėdamas kraujo grupes. Iš kraujo išskirdavau DNR ir ją analizuodavau įvairiais genetinio tyrimo metodais. Taip įvertinau bendrą genetinę įvairovę, tam yra statistiniai metodai. Darbe panaudojau daugiau kaip 1,2 mln. asmenų genetinę informaciją. Nuo 1975 m. Lietuvoje kaupiama naujagimių genetinė informacija, kurią taip pat panaudojau. Genomo tyrimus šiam darbui atlikau 1991–1995 m., kai teko važinėti po įvairias Lietuvos vietoves, ištirti apie tūkstantį asmenų, aiškintis jų genealogiją. Turėdamas daugybę DNR tipų galiu rekonstruoti tam tikrą filogenetinį medį. Yra metodai, kurie leidžia rekonstruojant sudaryti tarsi genealogiją. Iš jos matyti, kaip atsirado genetiniai tipai, kuris buvo iš pradžių. Kiekvienas naujas genetinis tipas – tai mutacijos padarinys. Dažniausiai to genetinio tipo atstovas yra iš kažkur atėjęs. Jeigu tyrinėjame DNR mitochondrijų ar Y chromosomas, tai mutacijos taip greitai nevyksta, kad galėčiau atskirti žemaičius nuo dzūkų.
Jeigu tyrinėju ligas ir genus, kurie lemia susirgimus tomis ligomis (lemia ne patys genai, o juose atsiradusios mutacijos), tai rekonstruodamas, žvelgdamas į konkretaus žmogaus genealogiją, žiūrėdamas į jo tėvus, senelius, žinodamas iš kur jie kilę, kokias mutacijas turėjo, taigi paimdamas ne vien paciento, bet ir jo tėvų bei senelių (jeigu gyvi) DNR, galiu daryti apibendrinimus. Išvada tokia: lietuvių tauta genetiniu požiūriu yra homogeniška, tačiau formavosi iš skirtingų baltų genčių. Pietų aukštaičiams būdinga jotvingių, o šiaurės žemaičiams – kuršių genofondo įtaka. Pagal genus europiečiams artimiausi sūduviai, taip pat tam tikros žemaičių grupės. DNR tyrimai rodo, kad lietuviai artimi slavams ir ugrofinų kalbų populiacijoms, gyvenančioms Šiaurės ir Rytų Europoje.


Genų mokslo takais ir takeliais (2) V. Kučinskas, „Mokslo Lietuvos“ straipsniai (2007) » 2007 m. balandžio 5-18 Nr. 7 (363)

 
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software