Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Indeed, history is nothing more than a tableau of crimes and misfortunes." Voltaire (1694 - 1778)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Getuva = Sūduva?
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Šarmaitis
Posted 2010-01-04 16:58 (#73764 - in reply to #73723)
Subject: Tai visgi kimbrai buvo baltai?Veteran

Posts: 279
2005010105
Bizantijos imperatoriaus Justinijono karvedys Narsesas prie Ravenos, Lombardiją užėmusių gotų sostinės, sumušė Vitigio (Vitthigi) vadovaujamą šimtatūkstantinę gotų armiją. Gotų vadas su žmona ir vaikais buvo nusiųstas į Konstantinopolį. Gotai buvo priversti trauktis ir atsidūrė Danijoje, kurią valdė kunigaikštis Teodotas. Jis baiminosi gotų. Kai šie atsiuntė pasiuntinius, prašydami krašto, kuriame galėtų apsistoti ir gyventi, mokėdami karaliui duoklę, kunigaikštis pasiūlė salą Kumbriją (Cymbria). Ten gyvena kimbrų (Cymbri) tauta, nenorinti jo pripažinti valdovu. Kunigaikštis leido gotams išvyti kimbrus. Taip gotų vadas Visbo (Wisboo) ir susitarė su Teodotu.

Galingųjų savo dievų vardu Brutenis (Bruteno) numanė, kad kimbrams būtų geriausia pasitraukti, idant kitur jie taptų galingesni. Brutenio ir jo brolio Videvučio (Witowudo) vedami kimbrai per Kroną (Crono) ir Aistmeres (Hailibo) atplaukė į Ulmiganiją (Ulmiganea), kur gyveno neprityrusi ulmiganų tauta. Atsikraustėliai pastatė daug pilių bei kaimų. Prievarta, klasta ir draugiškumu pavergė vietinius gyventojus ir naudojosi jų paslaugomis. Tuo metu gotai atvyko į Kimbriją, pastatė Visbio (Visbua) miestą, taip pramintą gotų vado garbei, o pačią salą pavadino Gotlandu.

Brutenis ir Videvutis iš medaus darė gėrimus, kuriais girdė kimbrus ir ulmiganus. Nuo svaigiojo gėrimo šie paklaikdavo ir ilgainiui tapo žiauriais kariais. Jie pareiškė norą, kad Brutenis taptų jų karaliumi. Tačiau šis nepanoro juo būti, nes pagal visagalių dievų valią, jis įsipareigojęs jų tarnystei. Todėl karaliaus postą pasiūlė savo broliui Videvučiui. Brutenis troško būti kimbrų pasiuntiniu pas jų dievus, ir tai, ką iš dievų išgirsiąs, jis perskaitysiąs jų tautai. Todėl jis mieliau pasirinko šventųjų dievų garbinimą nei žmonių ginčus.

Videvutis buvo vainikuotas karaliumi, o Brutenis kimbrų vyriausiuoju valdovu, pavadintas crywo cyrwaito - kriviu krivaičiu, o visas kraštas pavadinamas Brutenija (Brutenia). Brutenis įrengė dievams buveinę - šešių uolekčių storio ąžuole buvo pastatyti trijų dievų Patolo, Patrimpo ir Perkūno stabai. Tą ąžuolą bei krivio krivaičio ir jo žynių, vaidelotų buveinė pavadinta Rikojutu (Rickoyto).

Videvutis savo pilį pastatė tarp Krono ir Hailibo bei pavadino ją Noytto (ši gyvenvietė yra Neringoje). Čia susilaukė dvylikos sūnų. Vėliau Brutenija buvo padalinta ir kiekvienas broliams atitekęs kraštas imtas vadinti jį valdžiusio brolio vardu." 


Iš kokių šaltinių čia paimta?


Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software