Forum of Lithuanian History

Forum of Lithuanian history is a place for discussion on the urgent problems of the Lithuanian history. Share your opinions!

Moderator of the forum - Tomas Baranauskas

Our website - Medieval Lithuania
viduramziu.istorija.net/en/


[ Taisyklės ] [ Правила ] [ Rules ]
 

Medieval Lithuania
Search | User Listing Forums | Calendars | Albums | Quotes | Skins | Language
You are logged in as a guest. ( logon | register )

Random quote: "Dar ir šiandien mes mėgstame pasididžiuoti garsiąja lietuviška tolerancija, kuri betgi pražudė imperiją ir vos nepražudė pačios tautos." Vytautas Alantas (1902 - 1990)
- (Added by: Tomas Baranauskas)


Getuva = Sūduva?
[Frozen]

Moderators: Inga, Linas, Remigijus, Ibicus

View previous thread :: View next thread
  Frozen      FORUMAI -> Šalia istorijos Message format 
 
Leliwa
Posted 2010-01-06 13:01 (#73871 - in reply to #73870)
Subject: RE: Kur V a. dingsta dalis plačiaveidžių?Elite Veteran

Posts: 767
50020050105
Location: Kaunas - Lietuvos Širdis
Tuskawas - 2010-01-06 9:32 AM

Kriwis - 2010-01-06 12:39 AM

O getai-gotai- gudai turi veido dalies apibūdinimą? :sm13: Ne nežinau kokia buvo gotų kaukolė , tik šiaip iškėliau mintį tolimesniam nagrinėjimui (ir pats susidomėjau). Tarp kitko prieš pora metų buvau užtikęs straipsnį (gaila dabar jo nerandu ir nepamenu kieno jis buvo) kur buvo rašoma, kad lietuviai pagal kaukolės formą buvo panašiausi į Jutlandijos (Danija) pusiasalio gyventojus, tik va apie kurį amžių ėjo kalba nepamenu . O prieš kelis metus taip pat buvau užtikęs rusų istorikų teorijų, kurie aiškino, kad tarp į rusų žemes prekybiniuose ir grobiamuose žygiuose dalyvavusių variagų buvo ir baltų genčių, ir netgi tipo rusai nematė skirtumo tarp vikingų (germanų genčių) ir baltų bei vadino juos visus bendru vardu variagais . Taigi matyt baltų ryšiai su skandinavų pasauliu buvo stipresni negu teigia dauguma klasikinių šaltinių. O dėl gotų ir gudų būvimo baltų žemių pietuose tai nėra jokių abejonių tik ar gotai ir gudai buvo ta pati gentis ir vienu laiku, ar gudai nuo gotų tik pavadinimą paveldėjo, ir aplamai kas jie tokie buvo ar germanai, ar baltai, ar koks mišrus ar tarpinis darinys manau dar kol kas nėra aišku


Tęsdamas Jūsų įžvalgas, priminčiau, kad minėtame Jutlandijos regione, kaip ir kitur prie Baltijos krantų, savo laiku dominavo virvelininkų kultūra, o tik vėliau juos dievams paaukojo nuožmūs Odino pasekėjai . Tai gal tie virvelininkai ir buvo plačiaveidžiai?
Top of the page Bottom of the pageFrozen
Jump to forum :
Search this forum
E-mail a link to this thread

 

(Delete all cookies set by this site)
Running MegaBBS ASP Forum Software
© 2002-2020 PD9 Software